Do czego służy Standardowy Obiektyw. Definicja stałej ogniskowej równej przekątnej klatki negatywu.
obiektyw standardowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Obiektyw standardowy

Do czego służy OBIEKTYW STANDARDOWY: Obiektyw standardowy - obiektyw aparatu fotograficznego o stałej ogniskowej równej przekątnej klatki negatywu. Obiektywy te są proste do wykonania i uniwersalne. Uzyskują bardzo wysokie wskaźniki na przykład otwór przysłony bliski 1.0, rozdzielczość 100 linii/mm. Dawniej obiektyw standardowy był fundamentalnym obiektywem w popularnych, niedrogich aparatach, aktualnie jest w nich zastępowany poprzez obiektyw szerokokątny albo obiektyw zmiennoogniskowy.

Definicja Obiektyw Lustrzany:
Co to jest rodzaj teleobiektywu, gdzie prócz soczewek wykorzystano również lustra paraboliczne. Uzyskano dlatego zasadnicze skrócenie długości obudowy (przy wzroście jej średnicy), i pomniejszenie masy obiektyw standardowy.
Definicja Osłona Obiektywu:
Co to jest osłona przeciwsłoneczna) – osłona wystająca przed zewnętrzną częścią obiektywu (na przykład aparatu fotograficznego, kamery filmowej) otaczająca jego otwór, a poprzez to zasłaniająca soczewki obiektyw standardowy.
Definicja Oś Optyczna:
Co to jest Oś optyczna to prosta przechodząca poprzez środki krzywizn przedmiotów układu optycznego, pokrywająca się z osią symetrii tych przedmiotów. W jej linii znajduje się także ognisko układu optycznego obiektyw standardowy.
Definicja ORWO:
Co to jest towarowy, pod którym część zakładów chemicznych koncernu AGFA pozostała po II wojnie światowej na terenie NRD, produkowała od roku 1964 materiały fotochemiczne (błony, papiery i odczynniki) i taśmy obiektyw standardowy.

Działanie Standardowy Obiektyw znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: