Do czego służy Standardowy Obiektyw. Definicja stałej ogniskowej równej przekątnej klatki negatywu.
obiektyw standardowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Obiektyw standardowy

Do czego służy OBIEKTYW STANDARDOWY: Obiektyw standardowy - obiektyw aparatu fotograficznego o stałej ogniskowej równej przekątnej klatki negatywu. Obiektywy te są proste do wykonania i uniwersalne. Uzyskują bardzo wysokie wskaźniki na przykład otwór przysłony bliski 1.0, rozdzielczość 100 linii/mm. Dawniej obiektyw standardowy był fundamentalnym obiektywem w popularnych, niedrogich aparatach, aktualnie jest w nich zastępowany poprzez obiektyw szerokokątny albo obiektyw zmiennoogniskowy.

Definicja Osłabiacz Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny - kąpiel fotograficzna użytkowana czasami jako kąpiel wykańczająca po wywołaniu i utrwaleniu obrazu fotograficznego. Służy do pomniejszenia gęstości optycznej obrazu przez usuwanie z obiektyw standardowy.
Definicja Obróbka Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna - ustalenie to może oznaczać zarówno obróbkę fotochemiczną (a więc mechanizm wywoływania i utrwalania) naświetlonego materiału światłoczułego, jak także i późniejszy mechanizm retuszu obiektyw standardowy.
Definicja Olympus:
Co to jest spółka produkująca aparaty fotograficzne i urządzenia przemysłowe. Została założona w 1919 roku jako Takachiho Seisakusho. Nazwa Olympus po raz pierwszy pojawiła się 2 lata potem jako nazwa obiektyw standardowy.
Definicja Obiektyw Szerokokątny:
Co to jest szerokokątny - stałoogniskowy obiektyw fotograficzny o ogniskowej krótszej niż dłuższa krawędź stosowanego negatywu, dla aparatów małoobrazkowych w granicach 35 mm - 16 mm. Pozwala na fotografowanie obiektyw standardowy.

Działanie Standardowy Obiektyw znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: