Do czego służy Ogniskowa. Definicja length) - odległość między ogniskiem układu optycznego a.
ognkowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ogniskowa

Do czego służy OGNISKOWA: Ogniskowa (odległość ogniskowa) (z angielskiego: focal length) - odległość między ogniskiem układu optycznego a punktem kluczowym układu optycznego na przykład odległość środka soczewki od punktu, gdzie skupione zostaną promienie świetlne, biegnące przed przejściem poprzez soczewkę równolegle do jej osi. Odwrotnością ogniskowej jest umiejętność zbierająca układu optycznego.

Definicja Obiektyw:
Co to jest Obiektyw jest soczewką, układem optycznym albo układem magnetycznym, przenoszącym obraz przedmiotu do dalszej części urządzenia ogniskowa.
Definicja ORWO:
Co to jest towarowy, pod którym część zakładów chemicznych koncernu AGFA pozostała po II wojnie światowej na terenie NRD, produkowała od roku 1964 materiały fotochemiczne (błony, papiery i odczynniki) i taśmy ogniskowa.
Definicja Obróbka Forsowna:
Co to jest sposób obróbki błony fotograficznej opierający na zmianie czasu albo temp. obróbki (gł. dotyczy to wywoływania) materiałów, które zostały celowo naświetlone tak, jakby miały czułość niższą (z ogniskowa.
Definicja Obiektyw Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny to układ optyczny (ew. pojedyncza soczewka), który w aparacie fotograficznym umożliwia rzutowanie obrazu widzianych obiektów na matówkę, błonę fotograficzną albo matrycę CCD albo CMOS ogniskowa.

Działanie Ogniskowa znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: