Do czego służy Ogniskowa. Definicja length) - odległość między ogniskiem układu optycznego a.
ognkowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ogniskowa

Do czego służy OGNISKOWA: Ogniskowa (odległość ogniskowa) (z angielskiego: focal length) - odległość między ogniskiem układu optycznego a punktem kluczowym układu optycznego na przykład odległość środka soczewki od punktu, gdzie skupione zostaną promienie świetlne, biegnące przed przejściem poprzez soczewkę równolegle do jej osi. Odwrotnością ogniskowej jest umiejętność zbierająca układu optycznego.

Definicja Obróbka Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna - ustalenie to może oznaczać zarówno obróbkę fotochemiczną (a więc mechanizm wywoływania i utrwalania) naświetlonego materiału światłoczułego, jak także i późniejszy mechanizm retuszu ogniskowa.
Definicja Osłona Obiektywu:
Co to jest osłona przeciwsłoneczna) – osłona wystająca przed zewnętrzną częścią obiektywu (na przykład aparatu fotograficznego, kamery filmowej) otaczająca jego otwór, a poprzez to zasłaniająca soczewki ogniskowa.
Definicja ORWO:
Co to jest towarowy, pod którym część zakładów chemicznych koncernu AGFA pozostała po II wojnie światowej na terenie NRD, produkowała od roku 1964 materiały fotochemiczne (błony, papiery i odczynniki) i taśmy ogniskowa.
Definicja Okular:
Co to jest fundamentalnych części budowy wielu urządzeń optycznych. To jest obiekt optyczny najbliższy oka obserwatora, a służy do obserwacji obrazu tworzonego poprzez obiektyw danego urządzenia. Okular ogniskowa.

Działanie Ogniskowa znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: