Do czego służy Orbs. Definicja okiem, pojawiające się na zdjęciach realizowanych raczej aparatem.
orbs co to jest

Czy przydatne?

Definicja Orbs

Do czego służy ORBS: Orbs (z angielskiego sfera) to są kule niewidoczne gołym okiem, pojawiające się na zdjęciach realizowanych raczej aparatem cyfrowym i przy zastosowaniu lampy błyskowej. Zdarzenie to bazuje na tym, iż wykonując zdjęcia przy zastosowaniu flesza naświetlamy mocnym światłem wszystko to, co znajduje się w najbliższej odległości od obiektywu. Skutkuje to, iż w pewnych okolicznościach drobinki kurzu (przeważnie), krople deszczu, owady pojawiają się na zdjęciach w formie sporych kuli. Pierwsze zetknięcie się z tego typu przedmiotami na własnych zdjęciach, poprzez fotoamatorów, regularnie spotyka się z euforią i braniem tego typu obiektów za zjawiska nadprzyrodzone. Opinie osób zajmujących się fotografią są jednak dość jednoznaczne. Obiekty tego typu uznawane są za obiekty techniczne powstające przez kurz, zabrudzenia obiektywu albo refleksy świetlne.

Definicja Obiektyw Długoogniskowy:
Co to jest długoogniskowy – w optyce to jest każdy obiektyw, którego ogniskowa jest dłuższa od średnicy tworzonego obrazu. W praktyce fotograficznej to jest obiektyw fotograficzny, gdzie dysproporcja między orbs.
Definicja Ogniskowa:
Co to jest odległość ogniskowa) (z angielskiego: focal length) - odległość między ogniskiem układu optycznego a punktem kluczowym układu optycznego na przykład odległość środka soczewki od punktu, gdzie orbs.
Definicja Odbitka Fotograficzna:
Co to jest Odbitka fotograficzna – papierowy pozytyw uzyskany przez naświetlenie papieru światłoczułego dzięki powiększalnika, minilabu, naświetlarki albo stykowo z negatywu albo diapozytywu orbs.
Definicja Oś Optyczna:
Co to jest Oś optyczna to prosta przechodząca poprzez środki krzywizn przedmiotów układu optycznego, pokrywająca się z osią symetrii tych przedmiotów. W jej linii znajduje się także ognisko układu optycznego orbs.

Działanie Orbs znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: