Do czego służy Orbs. Definicja okiem, pojawiające się na zdjęciach realizowanych raczej aparatem.
orbs co to jest

Czy przydatne?

Definicja Orbs

Do czego służy ORBS: Orbs (z angielskiego sfera) to są kule niewidoczne gołym okiem, pojawiające się na zdjęciach realizowanych raczej aparatem cyfrowym i przy zastosowaniu lampy błyskowej. Zdarzenie to bazuje na tym, iż wykonując zdjęcia przy zastosowaniu flesza naświetlamy mocnym światłem wszystko to, co znajduje się w najbliższej odległości od obiektywu. Skutkuje to, iż w pewnych okolicznościach drobinki kurzu (przeważnie), krople deszczu, owady pojawiają się na zdjęciach w formie sporych kuli. Pierwsze zetknięcie się z tego typu przedmiotami na własnych zdjęciach, poprzez fotoamatorów, regularnie spotyka się z euforią i braniem tego typu obiektów za zjawiska nadprzyrodzone. Opinie osób zajmujących się fotografią są jednak dość jednoznaczne. Obiekty tego typu uznawane są za obiekty techniczne powstające przez kurz, zabrudzenia obiektywu albo refleksy świetlne.

Definicja Oś Optyczna:
Co to jest Oś optyczna to prosta przechodząca poprzez środki krzywizn przedmiotów układu optycznego, pokrywająca się z osią symetrii tych przedmiotów. W jej linii znajduje się także ognisko układu optycznego orbs.
Definicja Obiektyw Pryzmatyczny:
Co to jest pryzmatyczny - obiektyw, gdzie układ soczewek zastąpiono pryzmatem, albo układem pryzmatów, gdzie ścianki pryzmatów nie są płaskie, tak jak w szablonowych pryzmatach, ale mają kształt krzywizn orbs.
Definicja Obiektyw Krótkoogniskowy:
Co to jest Obiektyw krótkoogniskowy - obiektyw, którego ogniskowa jest krótsza od przekątnej kadru (negatywu orbs.
Definicja Obróbka Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna - ustalenie to może oznaczać zarówno obróbkę fotochemiczną (a więc mechanizm wywoływania i utrwalania) naświetlonego materiału światłoczułego, jak także i późniejszy mechanizm retuszu orbs.

Działanie Orbs znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: