Do czego służy Orbs. Definicja okiem, pojawiające się na zdjęciach realizowanych raczej aparatem.
orbs co to jest

Czy przydatne?

Definicja Orbs

Do czego służy ORBS: Orbs (z angielskiego sfera) to są kule niewidoczne gołym okiem, pojawiające się na zdjęciach realizowanych raczej aparatem cyfrowym i przy zastosowaniu lampy błyskowej. Zdarzenie to bazuje na tym, iż wykonując zdjęcia przy zastosowaniu flesza naświetlamy mocnym światłem wszystko to, co znajduje się w najbliższej odległości od obiektywu. Skutkuje to, iż w pewnych okolicznościach drobinki kurzu (przeważnie), krople deszczu, owady pojawiają się na zdjęciach w formie sporych kuli. Pierwsze zetknięcie się z tego typu przedmiotami na własnych zdjęciach, poprzez fotoamatorów, regularnie spotyka się z euforią i braniem tego typu obiektów za zjawiska nadprzyrodzone. Opinie osób zajmujących się fotografią są jednak dość jednoznaczne. Obiekty tego typu uznawane są za obiekty techniczne powstające przez kurz, zabrudzenia obiektywu albo refleksy świetlne.

Definicja Odbitka Fotograficzna:
Co to jest Odbitka fotograficzna – papierowy pozytyw uzyskany przez naświetlenie papieru światłoczułego dzięki powiększalnika, minilabu, naświetlarki albo stykowo z negatywu albo diapozytywu orbs.
Definicja Obiektyw Standardowy:
Co to jest standardowy - obiektyw aparatu fotograficznego o stałej ogniskowej równej przekątnej klatki negatywu. Obiektywy te są proste do wykonania i uniwersalne. Uzyskują bardzo wysokie wskaźniki na przykład orbs.
Definicja Obiektyw:
Co to jest Obiektyw jest soczewką, układem optycznym albo układem magnetycznym, przenoszącym obraz przedmiotu do dalszej części urządzenia orbs.
Definicja Obiektyw Lustrzany:
Co to jest rodzaj teleobiektywu, gdzie prócz soczewek wykorzystano również lustra paraboliczne. Uzyskano dlatego zasadnicze skrócenie długości obudowy (przy wzroście jej średnicy), i pomniejszenie masy orbs.

Działanie Orbs znaczenie w Słownik na O .

  • Dodano:
  • Autor: