Do czego służy Paralaksa. Definicja wynikający z obserwowania obiektów z dwóch różnych kierunków.
paralaksa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Paralaksa

Do czego służy PARALAKSA: Paralaksa – skutek niepokrywania się dwóch obrazów wynikający z obserwowania obiektów z dwóch różnych kierunków. Zwłaszcza paralaksa odnosi się do jednoczesnego obserwowania obiektów leżących w różnych odległościach od obserwatora albo urządzenia obserwującego, a objawia się tym, iż obiekty te na obu obrazach są oddalone od siebie o odmienną odległość kątową albo także nachodzą na siebie na tych obrazach w odmiennym stopniu. W fotografii paralaksą nazywana jest niezgodność, niepokrywanie się obrazu widzianego w celowniku z obrazem fotograficznym. Wolne od tego błędu są aparaty fotograficzne, gdzie celowanie dzieje się przez obiektyw, na przykład lustrzanki jednoobiektywowe i nie wszystkie aparaty studyjne. Błąd paralaksy maleje ze wzrostem odległości od fotografowanego motywu.

Definicja Przetłok Bromolejowy:
Co to jest bromolejowy - metoda tworzenia artystycznych obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju, zaliczana do technik chromianowych pośrednich. Bazuje ona na tym, że odbieloną i zgarbowaną odbitkę paralaksa.
Definicja Praktica:
Co to jest analogowych aparatów fotograficznych wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych (Pentacon) od 1949 roku. To są lustrzanki małoobrazkowe. Odtąd powstało kilkanaście modeli z paralaksa.
Definicja Przerywacz Fotograficzny, Stoper:
Co to jest – pośrednia kąpiel fotograficzna, w procesie wywoływania negatywowego, jak i pozytywowego (pomiędzy wywołaniem a utrwaleniem). Jej działanie opiera się na: Spowolnieniu albo zatrzymaniu działania paralaksa.
Definicja Plan Amerykański:
Co to jest sposób kadrowania planu filmowego albo fotografii, opierający na jednoczesnym pokazaniu postaci ludzkiej od wysokości nieco ponad kolan do miejsca tuż nad głową. Stosowany raczej do filmowania paralaksa.

Działanie Paralaksa znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: