Do czego służy Polaroid. Definicja który pierwotnie był nazwą płytki wykonanej z przezroczystego.
polaroid co to jest

Czy przydatne?

Definicja Polaroid

Do czego służy POLAROID: Polaroid - to symbol towarowy spółki Polaroid Corporation, który pierwotnie był nazwą płytki wykonanej z przezroczystego tworzywa sztucznego, posiadającego umiejętność polaryzacji światła. Oryginalny polaroid, został opatentowany w 1929 r, poprzez Edwina Herberta Landa (U.S. Patent 1918848). Była to płytka wykonana z nitrocelulozy, gdzie zatopiono kryształy siarczku jodochininy (herafitu). Kryształy te miały kształt cienkich igiełek i były w czasie produkcji orientowane, przy użyciu rozciągania gorącego tworzywa połączonego z przykładniem do niego silnego pola elektrycznego. Płytka otrzymana w ten sposób posiadała umiejętność do absorbowania światła o polaryzacji poprzecznej względem kierunku orientacji kryształków i swobodnego przepuszczania światła o równoległej do kryształków polaryzacji. Pierwotna wersja polaroidu, zwana J-sheet została w 1938 r. zastąpiona ulepszoną jego wersją, o nazwie H-sheet. Nowa wersja była oparta na polialkoholu winylowym domieszkowanym jodkiem potasu. Jodek potasu łączy się z polialkoholem przez wiązania wodorowe, dzięki czemu mikrodomeny jodku potasu mogą być orientowane przez łatwe rozciąganie mechaniczne ogrzanego do odpowiedniej temp. polimeru, bez konieczności stosowania silnego pola elektrycznego. H-sheet jest wytwarzany po dziś dzień i jak dotąd nie znaleziono dla niego lepszej i tańszej alternatywy.

Definicja Przerywacz Fotograficzny, Stoper:
Co to jest – pośrednia kąpiel fotograficzna, w procesie wywoływania negatywowego, jak i pozytywowego (pomiędzy wywołaniem a utrwaleniem). Jej działanie opiera się na: Spowolnieniu albo zatrzymaniu działania polaroid.
Definicja Proces C-41:
Co to jest wysokotemperaturowy (ok. 37°C) mechanizm obróbki materiału światłoczułego - negatywów barwnych jak i czarno białych. Użytkowany raczej w punktach usługowych wykonujących odbitki - laboratoriach polaroid.
Definicja Prawo Bunsena I Roscoe:
Co to jest Roscoe'a ustala zależność wydajności chemicznych reakcji fotochemicznych od natężenia światła powodującego zajście tej reakcji. Prawo to głosi iż: Masa produktu reakcji inicjowanej fotochemicznie polaroid.
Definicja Perspektywa Ptasia:
Co to jest Perspektywa ptasia - sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu nad przedmiotem fotografowanym albo filmowanym polaroid.

Działanie Polaroid znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: