Do czego służy Polaroid. Definicja który pierwotnie był nazwą płytki wykonanej z przezroczystego.
polaroid co to jest

Czy przydatne?

Definicja Polaroid

Do czego służy POLAROID: Polaroid - to symbol towarowy spółki Polaroid Corporation, który pierwotnie był nazwą płytki wykonanej z przezroczystego tworzywa sztucznego, posiadającego umiejętność polaryzacji światła. Oryginalny polaroid, został opatentowany w 1929 r, poprzez Edwina Herberta Landa (U.S. Patent 1918848). Była to płytka wykonana z nitrocelulozy, gdzie zatopiono kryształy siarczku jodochininy (herafitu). Kryształy te miały kształt cienkich igiełek i były w czasie produkcji orientowane, przy użyciu rozciągania gorącego tworzywa połączonego z przykładniem do niego silnego pola elektrycznego. Płytka otrzymana w ten sposób posiadała umiejętność do absorbowania światła o polaryzacji poprzecznej względem kierunku orientacji kryształków i swobodnego przepuszczania światła o równoległej do kryształków polaryzacji. Pierwotna wersja polaroidu, zwana J-sheet została w 1938 r. zastąpiona ulepszoną jego wersją, o nazwie H-sheet. Nowa wersja była oparta na polialkoholu winylowym domieszkowanym jodkiem potasu. Jodek potasu łączy się z polialkoholem przez wiązania wodorowe, dzięki czemu mikrodomeny jodku potasu mogą być orientowane przez łatwe rozciąganie mechaniczne ogrzanego do odpowiedniej temp. polimeru, bez konieczności stosowania silnego pola elektrycznego. H-sheet jest wytwarzany po dziś dzień i jak dotąd nie znaleziono dla niego lepszej i tańszej alternatywy.

Definicja Procesy Fotograficzne:
Co to jest fotograficzne – ogół mechanizmów chemicznych prowadzących do uzyskania zdjęć fotograficznych - zarówno negatywowych jak i pozytywowych, w tym również wykorzystywanych do uzyskiwania materiałów polaroid.
Definicja Proszek Błyskowy, Fotobłysk, Magnezja:
Co to jest także fotobłysk) - proszek składający się z pyłu aluminiowego albo magnezowego i substancji utleniającej np. chloranu potasu, w trakcie spalania której wydziela się wiele światła i ciepła i polaroid.
Definicja Plan Amerykański:
Co to jest sposób kadrowania planu filmowego albo fotografii, opierający na jednoczesnym pokazaniu postaci ludzkiej od wysokości nieco ponad kolan do miejsca tuż nad głową. Stosowany raczej do filmowania polaroid.
Definicja Peryskop:
Co to jest Peryskop to dwusoczewkowy obiektyw fotograficzny, składający się z identycznych soczewek umieszczonych po przeciwnych stronach przysłony. Rozwiązanie takie pozwala wyeliminować dystorsję polaroid.

Działanie Polaroid znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: