Do czego służy Obiektywu Obrazowe Pole. Definicja poprzez obiektyw, gdzie możliwe jest naświetlenie.
pole obrazowe obiektywu co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pole obrazowe obiektywu

Do czego służy POLE OBRAZOWE OBIEKTYWU: Pole obrazowe obiektywu to jest pole rzutowania obrazu poprzez obiektyw, gdzie możliwe jest naświetlenie materiału światłoczułego. Z racji na budowę obiektywu fotograficznego pole obrazowe dzieli się na trzy części: środkową, gdzie jasność i ostrość obrazu jest jednakowa. Ta cześć nazywana jest także polem krycia. pierwszy pierścień, gdzie pogarsza się ostrość drugi pierścień, gdzie pogarsza się ostrość i jasność W fotografii używa się w pierwszej kolejności pierwszej części pola obrazowego. Pierścienie wywołują pomiędzy innymi skutek winietowania. Rozmiar pola odwzorowania nie jest stała i zależy od ustawionej przysłony. Najmniejsze pole odwzorowania występuje przy ustawieniu na nieskończoność. Pole obrazowe jest szczególnie istotne w fotografii wielkoformatowej, gdzie ruchy przedmiotów aparatu wielkoformatowego zależą nie tylko od konstrukcji samej kamery lecz i od adekwatnie dużego pola krycia. Z tego powodu producenci obiektywów do kamer wielkoformatowych w specyfikacji obiektywu podają poza ogniskową i kątem widzenia także średnicę pola obrazowego.

Definicja Piktorializm:
Co to jest w fotografii artystycznej zapoczątkowany przed rokiem 1890 w Anglii. Estetyka piktorialna opierała się na indywidualnym wpływie twórcy na każdą odbitkę (zerwanie z mechanicznym procesem pozytywowym pole obrazowe obiektywu.
Definicja Przezrocze:
Co to jest diapozytyw fotograficzny, uzyskany jako obraz pozytywowy na materiale przezroczystym (dawniej wyłącznie światłoczułym), poświęcony do oglądania w prześwicie (pod światło) albo dzięki rzutnika na pole obrazowe obiektywu.
Definicja Pomiar Światła:
Co to jest służy prawidłowemu ustawieniu parametrów ekspozycji fotografowanego obiektu. Przeprowadzany jest przy użyciu zewnętrznego, bądź wewnętrznego światłomierza aparatu fotograficznego. W razie aparatu z pole obrazowe obiektywu.
Definicja Przerywacz Fotograficzny, Stoper:
Co to jest – pośrednia kąpiel fotograficzna, w procesie wywoływania negatywowego, jak i pozytywowego (pomiędzy wywołaniem a utrwaleniem). Jej działanie opiera się na: Spowolnieniu albo zatrzymaniu działania pole obrazowe obiektywu.

Działanie Obiektywu Obrazowe Pole znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: