Do czego służy Praktica. Definicja wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych.
praktica co to jest

Czy przydatne?

Definicja Praktica

Do czego służy PRAKTICA: Praktica - marka analogowych aparatów fotograficznych wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych (Pentacon) od 1949 roku. To są lustrzanki małoobrazkowe. Odtąd powstało kilkanaście modeli z gwintowym (M42x1) i bagnetowym (Praktica PB) mocowaniem obiektywów. Swego czasu, aparaty Praktica wprowadziły na rynek nowatorskie rozwiązania techniczne. Na przykład w 1956, Practica FX 2 zadebiutowała pierwszą na świecie wewnętrzną automatyczną przysłonę, a w 1969 Praktica LLC była pierwszym na świecie zastosowaniem elektrycznego symulatora przysłony, umożliwiając pomiar światła o różnych nastawieniach przysłony przy całkowicie otwartym obiektywie. Mimo tego, Praktica LLC stanowiła całkowicie mechaniczny aparat, zdolny do wykonywania zdjęć bez baterii, która tylko zasilała wbudowany światłomierz i symulator przysłony. Aktualnie pod marką Praktica wytwarzane są aparaty cyfrowe.

Definicja Pryzmat:
Co to jest materiału przezroczystego o przynajmniej dwóch ścianach płaskich nachylonych do siebie pod kątem ostrym. Stosowany w optyce do zmiany kierunku biegu fal świetlnych, a przez to, iż zmiana kierunku praktica co to jest.
Definicja Porst:
Co to jest marka aparatów fotograficznych. Pod tą nazwą występują modele aparatów różnych spółek, zazwyczaj japońskich, ale również rosyjskich i amerykańskich. To są precyzyjne kopie poszczególnych modeli, ale praktica definicja.
Definicja Papier Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny – materiał światłoczuły w formie papieru pokrytego światłoczułą warstwą zawiesiny chlorków albo bromków srebra w żelatynie. Aktualnie użytkowane są dwa rodzaje podłoża: papierowe i praktica co znaczy.
Definicja Perspektywa Żabia:
Co to jest sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu poniżej środka rejestrowanego obiektu. Przedmiot sprawia wtedy regularnie wrażenie większego niż jest w rzeczywistości praktica słownik.

Działanie Praktica znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: