Do czego służy Praktica. Definicja wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych.
praktica co to jest

Czy przydatne?

Definicja Praktica

Do czego służy PRAKTICA: Praktica - marka analogowych aparatów fotograficznych wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych (Pentacon) od 1949 roku. To są lustrzanki małoobrazkowe. Odtąd powstało kilkanaście modeli z gwintowym (M42x1) i bagnetowym (Praktica PB) mocowaniem obiektywów. Swego czasu, aparaty Praktica wprowadziły na rynek nowatorskie rozwiązania techniczne. Na przykład w 1956, Practica FX 2 zadebiutowała pierwszą na świecie wewnętrzną automatyczną przysłonę, a w 1969 Praktica LLC była pierwszym na świecie zastosowaniem elektrycznego symulatora przysłony, umożliwiając pomiar światła o różnych nastawieniach przysłony przy całkowicie otwartym obiektywie. Mimo tego, Praktica LLC stanowiła całkowicie mechaniczny aparat, zdolny do wykonywania zdjęć bez baterii, która tylko zasilała wbudowany światłomierz i symulator przysłony. Aktualnie pod marką Praktica wytwarzane są aparaty cyfrowe.

Definicja Pierścienie Pośrednie:
Co to jest pośrednie to tuleje stosowane w makrofotografii. Ich zadaniem jest powiększenie odległości obiektywu od błony fotograficznej. Dzięki ich wykorzystaniu minimalizuje się min. odległość fotografowania praktica co znaczy.
Definicja Pozytyw:
Co to jest odwrotność negatywu. W fotografii pozytyw jest obrazem fotograficznym odwzorowującym poprawnie (odpowiednio z rzeczywistością) obraz istniejący w naturze, a mówiąc dokładniej: odzwierciedla wprost praktica krzyżówka.
Definicja Pentax:
Co to jest Pentax - marka aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez japońską firmę Pentax Corporation. Pionier w zakresie miniaturyzacji aparatów fotograficznych praktica co to jest.
Definicja Pryzmat:
Co to jest materiału przezroczystego o przynajmniej dwóch ścianach płaskich nachylonych do siebie pod kątem ostrym. Stosowany w optyce do zmiany kierunku biegu fal świetlnych, a przez to, iż zmiana kierunku praktica słownik.

Działanie Praktica znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: