Do czego służy Proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja. Definicja z pyłu aluminiowego albo.
proszek błyskowy fotobłysk co to jest

Czy przydatne?

Definicja Proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja

Do czego służy PROSZEK BŁYSKOWY, FOTOBŁYSK, MAGNEZJA: Proszek błyskowy (także fotobłysk) - proszek składający się z pyłu aluminiowego albo magnezowego i substancji utleniającej np. chloranu potasu, w trakcie spalania której wydziela się wiele światła i ciepła i wykorzystywany do wytworzenia światła magnezowego. Stosowany w pirotechnice do uzyskania efektów świetlnych w fajerwerkach, dawniej stosowany zamiast lampy błyskowej do aparatów fotograficznych. Proszek błyskowy w fotografii, regularnie niebezpieczny w zastosowaniu, został wyparty na początku poprzez jednokrotne żarówki błyskowe wypełnione tlenem i drobnymi wiórkami magnezu, a w dalszym ciągu poprzez lampy błyskowe.

Definicja Pliki NEF:
Co to jest Electronic Format) jest formatem zapisu danych użytkowanym poprzez firmę Nikon. Pliki NEF mogą zawierać dane bezpośrednio z matrycy cyfrowego aparatu fotograficznego albo skanera (RAW) jak także proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.
Definicja Papier Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny – materiał światłoczuły w formie papieru pokrytego światłoczułą warstwą zawiesiny chlorków albo bromków srebra w żelatynie. Aktualnie użytkowane są dwa rodzaje podłoża: papierowe i proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.
Definicja Przerywacz Fotograficzny, Stoper:
Co to jest – pośrednia kąpiel fotograficzna, w procesie wywoływania negatywowego, jak i pozytywowego (pomiędzy wywołaniem a utrwaleniem). Jej działanie opiera się na: Spowolnieniu albo zatrzymaniu działania proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.
Definicja Przetłok Bromolejowy:
Co to jest bromolejowy - metoda tworzenia artystycznych obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju, zaliczana do technik chromianowych pośrednich. Bazuje ona na tym, że odbieloną i zgarbowaną odbitkę proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.

Działanie Proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: