Do czego służy Proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja. Definicja z pyłu aluminiowego albo.
proszek błyskowy fotobłysk co to jest

Czy przydatne?

Definicja Proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja

Do czego służy PROSZEK BŁYSKOWY, FOTOBŁYSK, MAGNEZJA: Proszek błyskowy (także fotobłysk) - proszek składający się z pyłu aluminiowego albo magnezowego i substancji utleniającej np. chloranu potasu, w trakcie spalania której wydziela się wiele światła i ciepła i wykorzystywany do wytworzenia światła magnezowego. Stosowany w pirotechnice do uzyskania efektów świetlnych w fajerwerkach, dawniej stosowany zamiast lampy błyskowej do aparatów fotograficznych. Proszek błyskowy w fotografii, regularnie niebezpieczny w zastosowaniu, został wyparty na początku poprzez jednokrotne żarówki błyskowe wypełnione tlenem i drobnymi wiórkami magnezu, a w dalszym ciągu poprzez lampy błyskowe.

Definicja Plan Amerykański:
Co to jest sposób kadrowania planu filmowego albo fotografii, opierający na jednoczesnym pokazaniu postaci ludzkiej od wysokości nieco ponad kolan do miejsca tuż nad głową. Stosowany raczej do filmowania proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.
Definicja Praktica:
Co to jest analogowych aparatów fotograficznych wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych (Pentacon) od 1949 roku. To są lustrzanki małoobrazkowe. Odtąd powstało kilkanaście modeli z proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.
Definicja Pole Obrazowe Obiektywu:
Co to jest obiektywu to jest pole rzutowania obrazu poprzez obiektyw, gdzie możliwe jest naświetlenie materiału światłoczułego. Z racji na budowę obiektywu fotograficznego pole obrazowe dzieli się na trzy proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.
Definicja Pentax:
Co to jest Pentax - marka aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez japońską firmę Pentax Corporation. Pionier w zakresie miniaturyzacji aparatów fotograficznych proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja.

Działanie Proszek błyskowy, fotobłysk, magnezja znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: