Do czego służy Pięciokątny Pentagonalny Pryzmat. Definicja światło dzięki całkowitemu wewnętrznemu.
pryzmat pentagonalny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pryzmat pentagonalny, pięciokątny

Do czego służy PRYZMAT PENTAGONALNY, PIĘCIOKĄTNY: Pryzmat pentagonalny - pryzmat pięciokątny. Wpadające światło dzięki całkowitemu wewnętrznemu odbiciu, odbijają się od 2 płaszczyzn, nachylonych do siebie pod kątem 45 stopni. Powierzchnie odbijające stanowią układ zwierciadeł płaskich, dzięki czemu obraz jest prosty. Pryzmat pentagonalny ten użytkowany w urządzeniach optycznych i w lustrzankach jednoobiektywowych.

Definicja Pentax:
Co to jest Pentax - marka aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez japońską firmę Pentax Corporation. Pionier w zakresie miniaturyzacji aparatów fotograficznych pryzmat pentagonalny, pięciokątny.
Definicja Perspektywa Ptasia:
Co to jest Perspektywa ptasia - sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu nad przedmiotem fotografowanym albo filmowanym pryzmat pentagonalny, pięciokątny.
Definicja Proszek Błyskowy, Fotobłysk, Magnezja:
Co to jest także fotobłysk) - proszek składający się z pyłu aluminiowego albo magnezowego i substancji utleniającej np. chloranu potasu, w trakcie spalania której wydziela się wiele światła i ciepła i pryzmat pentagonalny, pięciokątny.
Definicja Powiększalnik:
Co to jest przyrząd optyczny wykorzystywany do rzutowania obrazu (zwykle negatywowego) na materiał światłoczuły (przeważnie papier fotograficzny) w celu otrzymania odbitki. Przeważnie służy do rzutowania pryzmat pentagonalny, pięciokątny.

Działanie Pięciokątny Pentagonalny Pryzmat znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: