Do czego służy Pięciokątny Pentagonalny Pryzmat. Definicja światło dzięki całkowitemu wewnętrznemu.
pryzmat pentagonalny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pryzmat pentagonalny, pięciokątny

Do czego służy PRYZMAT PENTAGONALNY, PIĘCIOKĄTNY: Pryzmat pentagonalny - pryzmat pięciokątny. Wpadające światło dzięki całkowitemu wewnętrznemu odbiciu, odbijają się od 2 płaszczyzn, nachylonych do siebie pod kątem 45 stopni. Powierzchnie odbijające stanowią układ zwierciadeł płaskich, dzięki czemu obraz jest prosty. Pryzmat pentagonalny ten użytkowany w urządzeniach optycznych i w lustrzankach jednoobiektywowych.

Definicja Przetłok Bromolejowy:
Co to jest bromolejowy - metoda tworzenia artystycznych obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju, zaliczana do technik chromianowych pośrednich. Bazuje ona na tym, że odbieloną i zgarbowaną odbitkę pryzmat pentagonalny, pięciokątny.
Definicja Proces Odwracalny:
Co to jest odwracalny to jedna z odmian wywoływania srebrowych materiałów fotograficznych. Mechanizm odwracalny stosuje się do materiałów barwnych albo czarno - białych specjalnie opracowanych dla tego procesu pryzmat pentagonalny, pięciokątny.
Definicja Pierścienie Pośrednie:
Co to jest pośrednie to tuleje stosowane w makrofotografii. Ich zadaniem jest powiększenie odległości obiektywu od błony fotograficznej. Dzięki ich wykorzystaniu minimalizuje się min. odległość fotografowania pryzmat pentagonalny, pięciokątny.
Definicja Polaroid:
Co to jest symbol towarowy spółki Polaroid Corporation, który pierwotnie był nazwą płytki wykonanej z przezroczystego tworzywa sztucznego, posiadającego umiejętność polaryzacji światła. Oryginalny polaroid pryzmat pentagonalny, pięciokątny.

Działanie Pięciokątny Pentagonalny Pryzmat znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: