Do czego służy Pryzmat. Definicja dwóch ścianach płaskich nachylonych do siebie pod kątem ostrym.
pryzmat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pryzmat

Do czego służy PRYZMAT: Pryzmat – figura z materiału przezroczystego o przynajmniej dwóch ścianach płaskich nachylonych do siebie pod kątem ostrym. Stosowany w optyce do zmiany kierunku biegu fal świetlnych, a przez to, iż zmiana kierunku zależy od długości fali jest stosowany do analizy widmowej światła. Zdarzenie całkowitego wewnętrznego odbicia pozwala użyć pryzmatu jako idealnego elementu odbijającego światło. Używany w produkcji wielu urządzeń optycznych na przykład lornetka, peryskop. Dający najszerszą tęczę pryzmat wykonany ze szkła kwarcowego ma kąt pomiędzy ścianami wynoszący 62°, ze szkła kron ZN – 78°, a ze szkła flint – około 82-86°.

Definicja Proces Odwracalny:
Co to jest odwracalny to jedna z odmian wywoływania srebrowych materiałów fotograficznych. Mechanizm odwracalny stosuje się do materiałów barwnych albo czarno - białych specjalnie opracowanych dla tego procesu pryzmat.
Definicja Przezrocze:
Co to jest diapozytyw fotograficzny, uzyskany jako obraz pozytywowy na materiale przezroczystym (dawniej wyłącznie światłoczułym), poświęcony do oglądania w prześwicie (pod światło) albo dzięki rzutnika na pryzmat.
Definicja Pozytyw:
Co to jest odwrotność negatywu. W fotografii pozytyw jest obrazem fotograficznym odwzorowującym poprawnie (odpowiednio z rzeczywistością) obraz istniejący w naturze, a mówiąc dokładniej: odzwierciedla wprost pryzmat.
Definicja Praktica:
Co to jest analogowych aparatów fotograficznych wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych (Pentacon) od 1949 roku. To są lustrzanki małoobrazkowe. Odtąd powstało kilkanaście modeli z pryzmat.

Działanie Pryzmat znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: