Do czego służy Retykulacja. Definicja temperatur pomiędzy poszczególnymi kąpielami w trakcie.
retykulacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Retykulacja

Do czego służy RETYKULACJA: Retykulacja – zdarzenie powstające w konsekwencji różnicy temperatur pomiędzy poszczególnymi kąpielami w trakcie wywoływania filmu w koreksie. Skutkiem tego są łączące się w większe skupiska halogenki srebra. Video wygląda jakby miast z halogenków srebra zrobiony był z małych, drobnych robaczków, zmarszczek. By zapobiec temu procesowi, można przed wywołaniem zgarbować żelatynową warstwę fotograficzną przez poddanie jej pod działanie roztworu garbującego albo przez wywołanie w utrwalaczu garbującym.

Definicja Rolleiflex:
Co to jest aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez niemiecką firmę Rollei. Bardzo popularne są średnioformatowe Rolleiflexy jednoobiektywowe np SL 66 i SL 6008 integral, dwuobiektywowe - 2,8 F retykulacja.
Definicja Retusz:
Co to jest poprawianie fotografii, przez jej odnowienie, zmianę barwną fotografii, wykadrowanie, poprawę szczegółów, a również zmiany poza obszarem kadru na przykład dodanie ramki. Retuszem jest także retykulacja.
Definicja Rybie Oko:
Co to jest obiektyw fotograficzny o nieskorygowanej dystorsji objawiającej się w tym przypadku beczkowatymi zniekształceniami obrazu. Wyróżniane są dwa typy tego typu obiektywów: kołowe (obraz stanowi koło w retykulacja.
Definicja Rodinal:
Co to jest dostępny, stężony wywoływacz Agfy użytkowany do wywoływania filmów i błon fotograficznych w fotografii czarno-białej. Znany także jako ORWO R-09. Jego fundamentalnym składnikiem jest p-aminofenol retykulacja.

Działanie Retykulacja znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: