Do czego służy Rodinal. Definicja do wywoływania filmów i błon fotograficznych w fotografii czarno.
rodinal co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rodinal

Do czego służy RODINAL: Rodinal - to dostępny, stężony wywoływacz Agfy użytkowany do wywoływania filmów i błon fotograficznych w fotografii czarno-białej. Znany także jako ORWO R-09. Jego fundamentalnym składnikiem jest p-aminofenol. Rodinal jest bardzo trwały w zamkniętej butelce. Rozcieńczony, do jednorazowego użytku, musi być błyskawicznie użyty. W zależności od rozcieńczenia, można go użytkować jako wywoływacz kontrastowy i błyskawiczny (1:10) albo miękki i wolny (1:100).

Definicja Retykulacja:
Co to jest zdarzenie powstające w konsekwencji różnicy temperatur pomiędzy poszczególnymi kąpielami w trakcie wywoływania filmu w koreksie. Skutkiem tego są łączące się w większe skupiska halogenki srebra rodinal.
Definicja Reguła Scheimpfluga:
Co to jest jest użytkowana w fotografii, gdy fotografowana płaszczyzna znajduje się pod kątem do aparatu fotograficznego (i płaszcyzny naświetlanego właśnie filmu). Zdjęcie będzie ostre na całej powierzchni rodinal.
Definicja Rybie Oko:
Co to jest obiektyw fotograficzny o nieskorygowanej dystorsji objawiającej się w tym przypadku beczkowatymi zniekształceniami obrazu. Wyróżniane są dwa typy tego typu obiektywów: kołowe (obraz stanowi koło w rodinal.
Definicja Rolleiflex:
Co to jest aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez niemiecką firmę Rollei. Bardzo popularne są średnioformatowe Rolleiflexy jednoobiektywowe np SL 66 i SL 6008 integral, dwuobiektywowe - 2,8 F rodinal.

Działanie Rodinal znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: