Do czego służy Tonalna Rozpiętość. Definicja najjaśniejszym i najciemniejszym punktem.
rozpiętość tonalna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozpiętość tonalna

Do czego służy ROZPIĘTOŚĆ TONALNA: Rozpiętość tonalna – w fotografii różnica między najjaśniejszym i najciemniejszym punktem fotografowanej sceny.

Definicja Rolleiflex:
Co to jest aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez niemiecką firmę Rollei. Bardzo popularne są średnioformatowe Rolleiflexy jednoobiektywowe np SL 66 i SL 6008 integral, dwuobiektywowe - 2,8 F rozpiętość tonalna.
Definicja Rybie Oko:
Co to jest obiektyw fotograficzny o nieskorygowanej dystorsji objawiającej się w tym przypadku beczkowatymi zniekształceniami obrazu. Wyróżniane są dwa typy tego typu obiektywów: kołowe (obraz stanowi koło w rozpiętość tonalna.
Definicja Reguła Scheimpfluga:
Co to jest jest użytkowana w fotografii, gdy fotografowana płaszczyzna znajduje się pod kątem do aparatu fotograficznego (i płaszcyzny naświetlanego właśnie filmu). Zdjęcie będzie ostre na całej powierzchni rozpiętość tonalna.
Definicja Rodinal:
Co to jest dostępny, stężony wywoływacz Agfy użytkowany do wywoływania filmów i błon fotograficznych w fotografii czarno-białej. Znany także jako ORWO R-09. Jego fundamentalnym składnikiem jest p-aminofenol rozpiętość tonalna.

Działanie Tonalna Rozpiętość znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: