Do czego służy Tonalna Rozpiętość. Definicja najjaśniejszym i najciemniejszym punktem.
rozpiętość tonalna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozpiętość tonalna

Do czego służy ROZPIĘTOŚĆ TONALNA: Rozpiętość tonalna – w fotografii różnica między najjaśniejszym i najciemniejszym punktem fotografowanej sceny.

Definicja Retykulacja:
Co to jest zdarzenie powstające w konsekwencji różnicy temperatur pomiędzy poszczególnymi kąpielami w trakcie wywoływania filmu w koreksie. Skutkiem tego są łączące się w większe skupiska halogenki srebra rozpiętość tonalna.
Definicja Rybie Oko:
Co to jest obiektyw fotograficzny o nieskorygowanej dystorsji objawiającej się w tym przypadku beczkowatymi zniekształceniami obrazu. Wyróżniane są dwa typy tego typu obiektywów: kołowe (obraz stanowi koło w rozpiętość tonalna.
Definicja Rodinal:
Co to jest dostępny, stężony wywoływacz Agfy użytkowany do wywoływania filmów i błon fotograficznych w fotografii czarno-białej. Znany także jako ORWO R-09. Jego fundamentalnym składnikiem jest p-aminofenol rozpiętość tonalna.
Definicja Retusz:
Co to jest poprawianie fotografii, przez jej odnowienie, zmianę barwną fotografii, wykadrowanie, poprawę szczegółów, a również zmiany poza obszarem kadru na przykład dodanie ramki. Retuszem jest także rozpiętość tonalna.

Działanie Tonalna Rozpiętość znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: