Do czego służy Sepia. Definicja fotograficznych, użytkowana raczej w celu powiększenia trwałości.
sepia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sepia

Do czego służy SEPIA: Sepia - jedna z technik barwienia (tonowania) odbitek fotograficznych, użytkowana raczej w celu powiększenia trwałości odbitek. Jest realizowana w dwóch kąpielach. Pierwszy roztwór (na przykład heksacyjanożelazianu(III) potasu) skutkuje przejście srebra w formę jonową i odbarwienie odbitki. Drugi roztwór (na przykład siarczek sodu, tiomocznik) wytrąca w zaciemnionych miejscach zdjęcia siarczek srebra. Odbitka tonowana w ten sposób ma charakterystyczne brązowe zabarwienie. Aktualnie coraz powszechniejsza jest symulacja sepii przy zastosowaniu programów komputerowych.

Definicja Szlachetne Techniki Fotograficzne:
Co to jest fotograficzne: techniki graficzne oparte na użyciu światłoczułości i garbujących właściwości chromianów, a również innych związków światłoczułych, lecz także tradycyjnej fotografii jako materiału sepia co znaczy.
Definicja Stereofotografia:
Co to jest fotografia stereoskopowa - metoda polegająca na wykonaniu dwóch zdjęć obiektu z różnych punktów widzenia. Obserwacja takich zdjęć bazuje na patrzeniu prawym okiem na fotografię wykonaną z prawego sepia krzyżówka.
Definicja Soczewka:
Co to jest urządzenie optyczne składające się z jednego albo kilku sklejonych wspólnie bloków przezroczystego materiału (zazwyczaj szkła, lecz także różnych tworzyw sztucznych, żeli, minerałów, a nawet parafiny sepia co to jest.
Definicja Sensybilizator:
Co to jest substancja chemiczna dodawana do emulsji światłoczułej w celu zwiększenia i zrównoważenia czułości negatywowego materiału światłoczułego w większym zakresie częstotliwości fal świetlnych sepia słownik.

Działanie Sepia znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: