Do czego służy Naświetlań Tabela. Definicja ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków.
tabela naświetlań co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tabela naświetlań

Do czego służy TABELA NAŚWIETLAŃ: Tabela naświetlań (tabela do wyznaczania warunków ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków ekspozycji bez światłomierza. Pierwsze były tabelami uzależniającymi czas ekspozycji i przysłonę od czułości filmu i warunków oświetlenia na przykład śnieg, słońce, chmury, pomieszczenie. Dla ułatwienia użycia zostały zastąpione suwakiem okrągłym lub nomogramem. W najprostszej formie stanowią podziałki na przysłonie i migawce aparatu fotograficznego wyskalowane w czułości filmu i uwarunkowaniach oświetlenia. Tworzone były również tabele dla innych rodzajów zdjęć na przykład defektoskopii.

Definicja Tonowanie:
Co to jest odmiennie wirażowanie - w fotografii czarno-białej przekształcanie ciemnych partii obrazu na wybrany kolor poprzez wymianę srebra metalicznego na jego związki albo barwnik. Najczęsciej użytkowaną tabela naświetlań.
Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu tabela naświetlań.
Definicja Technika Low-Key - Niska Tonacja - Niski Klucz:
Co to jest angielskiego: niska tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nasyconych, ciemnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu tabela naświetlań.
Definicja Telekonwerter:
Co to jest zespół soczewek mocowany między aparatem fotograficznym a obiektywem w celu zwiększenia centralnej części obrazu dawanego poprzez obiektyw fotograficzny. Np. telekonwerter 2x zwiększa centralną część tabela naświetlań.

Działanie Naświetlań Tabela znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: