Do czego służy Naświetlań Tabela. Definicja ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków.
tabela naświetlań co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tabela naświetlań

Do czego służy TABELA NAŚWIETLAŃ: Tabela naświetlań (tabela do wyznaczania warunków ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków ekspozycji bez światłomierza. Pierwsze były tabelami uzależniającymi czas ekspozycji i przysłonę od czułości filmu i warunków oświetlenia na przykład śnieg, słońce, chmury, pomieszczenie. Dla ułatwienia użycia zostały zastąpione suwakiem okrągłym lub nomogramem. W najprostszej formie stanowią podziałki na przysłonie i migawce aparatu fotograficznego wyskalowane w czułości filmu i uwarunkowaniach oświetlenia. Tworzone były również tabele dla innych rodzajów zdjęć na przykład defektoskopii.

Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu tabela naświetlań.
Definicja Tubus:
Co to jest urządzeń optycznych albo ich części składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do współosiowego osadzania przedmiotów optycznych - soczewek albo układów optycznych. W mikroskopie tabela naświetlań.
Definicja Telecentryczność:
Co to jest własność układów optycznych (na przykład obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej równoległości promieni świetlnych wychodzących z układu. Promienie te padają w dalszym ciągu na obiekt tabela naświetlań.
Definicja Technika Low-Key - Niska Tonacja - Niski Klucz:
Co to jest angielskiego: niska tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nasyconych, ciemnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu tabela naświetlań.

Działanie Naświetlań Tabela znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: