Do czego służy Naświetlań Tabela. Definicja ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków.
naświetlań tabela co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tabela naświetlań

Do czego służy TABELA NAŚWIETLAŃ: Tabela naświetlań (tabela do wyznaczania warunków ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków ekspozycji bez światłomierza. Pierwsze były tabelami uzależniającymi czas ekspozycji i przysłonę od czułości filmu i warunków oświetlenia na przykład śnieg, słońce, chmury, pomieszczenie. Dla ułatwienia użycia zostały zastąpione suwakiem okrągłym lub nomogramem. W najprostszej formie stanowią podziałki na przysłonie i migawce aparatu fotograficznego wyskalowane w czułości filmu i uwarunkowaniach oświetlenia. Tworzone były również tabele dla innych rodzajów zdjęć na przykład defektoskopii.

Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu tabela naświetlań co znaczy.
Definicja Technika High-Key - Wysoka Tonacja - Wysoki Klucz:
Co to jest angielskiego: wysoka tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu jest tabela naświetlań krzyżówka.
Definicja Teleobiektyw:
Co to jest rodzaj wąskokątnego obiektywu fotograficznego, który z racji na szczególną budowę optyczną ma odległość ogniskową znacznie większą niż długość jego obudowy. Najprostsze teleobiektywy składają się z tabela naświetlań co to jest.
Definicja TTL - Through The Lens:
Co to jest TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od tabela naświetlań słownik.

Działanie Naświetlań Tabela znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: