Do czego służy Technika low-key - niska tonacja - niski klucz. Definicja wykonywania fotografii.
technika nka tonacja nki klucz co to jest

Czy przydatne?

Definicja Technika low-key - niska tonacja - niski klucz

Do czego służy TECHNIKA LOW-KEY - NISKA TONACJA - NISKI KLUCZ: Low key (z angielskiego: niska tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nasyconych, ciemnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu ogranicza się do odcieni szarości i głęboką czerń. Do wywoływania zdjęć używa się papieru twardego (albo ekstra twardego) i błyszczącego. Technikę tą stosuje się w pierwszej kolejności wobec fotografii elementów ciemnych, na przykład osób ciemnej karnacji, zwierząt o czarnym futrze albo przy zamiarach ukazania posępnego nastroju. Metoda tonacji jest techniką świadomego wyboru, tak więc obrazowane przy jej zastosowaniu mogą być także krajobrazy i architektura. Istotnym w tej technice jest dobranie oświetlenia i czasu ekspozycji, żeby naświetlenie było nieznaczne, a mimo to wystarczające aby czarne przedmioty przedmiotu wywołały wystarczające naświetlenie negatywu. Regularnie można się spotkać (nawet w poezji) z błędnym tłumaczeniem nazwy: niski klucz, które jest rezultatem niechlujnego przełożenia terminu key, bez uwzględnienia jego różnych znaczeń i kontekstu.

Definicja Tubus:
Co to jest urządzeń optycznych albo ich części składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do współosiowego osadzania przedmiotów optycznych - soczewek albo układów optycznych. W mikroskopie technika low-key - niska tonacja - niski klucz.
Definicja Technika High-Key - Wysoka Tonacja - Wysoki Klucz:
Co to jest angielskiego: wysoka tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu jest technika low-key - niska tonacja - niski klucz.
Definicja Teleobiektyw:
Co to jest rodzaj wąskokątnego obiektywu fotograficznego, który z racji na szczególną budowę optyczną ma odległość ogniskową znacznie większą niż długość jego obudowy. Najprostsze teleobiektywy składają się z technika low-key - niska tonacja - niski klucz.
Definicja Tonowanie:
Co to jest odmiennie wirażowanie - w fotografii czarno-białej przekształcanie ciemnych partii obrazu na wybrany kolor poprzez wymianę srebra metalicznego na jego związki albo barwnik. Najczęsciej użytkowaną technika low-key - niska tonacja - niski klucz.

Działanie Technika low-key - niska tonacja - niski klucz znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: