Do czego służy Technika low-key - niska tonacja - niski klucz. Definicja wykonywania fotografii.
technika nka tonacja nki klucz co to jest

Czy przydatne?

Definicja Technika low-key - niska tonacja - niski klucz

Do czego służy TECHNIKA LOW-KEY - NISKA TONACJA - NISKI KLUCZ: Low key (z angielskiego: niska tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nasyconych, ciemnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu ogranicza się do odcieni szarości i głęboką czerń. Do wywoływania zdjęć używa się papieru twardego (albo ekstra twardego) i błyszczącego. Technikę tą stosuje się w pierwszej kolejności wobec fotografii elementów ciemnych, na przykład osób ciemnej karnacji, zwierząt o czarnym futrze albo przy zamiarach ukazania posępnego nastroju. Metoda tonacji jest techniką świadomego wyboru, tak więc obrazowane przy jej zastosowaniu mogą być także krajobrazy i architektura. Istotnym w tej technice jest dobranie oświetlenia i czasu ekspozycji, żeby naświetlenie było nieznaczne, a mimo to wystarczające aby czarne przedmioty przedmiotu wywołały wystarczające naświetlenie negatywu. Regularnie można się spotkać (nawet w poezji) z błędnym tłumaczeniem nazwy: niski klucz, które jest rezultatem niechlujnego przełożenia terminu key, bez uwzględnienia jego różnych znaczeń i kontekstu.

Definicja Telekonwerter:
Co to jest zespół soczewek mocowany między aparatem fotograficznym a obiektywem w celu zwiększenia centralnej części obrazu dawanego poprzez obiektyw fotograficzny. Np. telekonwerter 2x zwiększa centralną część technika low-key - niska tonacja - niski klucz.
Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu technika low-key - niska tonacja - niski klucz.
Definicja Tonowanie:
Co to jest odmiennie wirażowanie - w fotografii czarno-białej przekształcanie ciemnych partii obrazu na wybrany kolor poprzez wymianę srebra metalicznego na jego związki albo barwnik. Najczęsciej użytkowaną technika low-key - niska tonacja - niski klucz.
Definicja TTL - Through The Lens:
Co to jest TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od technika low-key - niska tonacja - niski klucz.

Działanie Technika low-key - niska tonacja - niski klucz znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: