Do czego służy Telecentryczność. Definicja obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej.
telecentryczność co to jest

Czy przydatne?

Definicja Telecentryczność

Do czego służy TELECENTRYCZNOŚĆ: Telecentyczność – własność układów optycznych (na przykład obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej równoległości promieni świetlnych wychodzących z układu. Promienie te padają w dalszym ciągu na obiekt światłoczuły (błonę fotograficzną, matrycę) pod kątem prostym, co zapobiega zniekształceniom i zaciemnieniom obrazu w rogach kadru.

Definicja Tubus:
Co to jest urządzeń optycznych albo ich części składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do współosiowego osadzania przedmiotów optycznych - soczewek albo układów optycznych. W mikroskopie telecentryczność.
Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu telecentryczność.
Definicja Tabela Naświetlań:
Co to jest tabela do wyznaczania warunków ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków ekspozycji bez światłomierza. Pierwsze były tabelami uzależniającymi czas ekspozycji i przysłonę od czułości filmu telecentryczność.
Definicja Technika High-Key - Wysoka Tonacja - Wysoki Klucz:
Co to jest angielskiego: wysoka tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu jest telecentryczność.

Działanie Telecentryczność znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: