Do czego służy Telecentryczność. Definicja obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej.
telecentryczność co to jest

Czy przydatne?

Definicja Telecentryczność

Do czego służy TELECENTRYCZNOŚĆ: Telecentyczność – własność układów optycznych (na przykład obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej równoległości promieni świetlnych wychodzących z układu. Promienie te padają w dalszym ciągu na obiekt światłoczuły (błonę fotograficzną, matrycę) pod kątem prostym, co zapobiega zniekształceniom i zaciemnieniom obrazu w rogach kadru.

Definicja Tubus:
Co to jest urządzeń optycznych albo ich części składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do współosiowego osadzania przedmiotów optycznych - soczewek albo układów optycznych. W mikroskopie telecentryczność.
Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu telecentryczność.
Definicja Telekonwerter:
Co to jest zespół soczewek mocowany między aparatem fotograficznym a obiektywem w celu zwiększenia centralnej części obrazu dawanego poprzez obiektyw fotograficzny. Np. telekonwerter 2x zwiększa centralną część telecentryczność.
Definicja TTL - Through The Lens:
Co to jest TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od telecentryczność.

Działanie Telecentryczność znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: