Do czego służy Telekonwerter. Definicja fotograficznym a obiektywem w celu zwiększenia centralnej.
telekonwerter co to jest

Czy przydatne?

Definicja Telekonwerter

Do czego służy TELEKONWERTER: Telekonwerter to zespół soczewek mocowany między aparatem fotograficznym a obiektywem w celu zwiększenia centralnej części obrazu dawanego poprzez obiektyw fotograficzny. Np. telekonwerter 2x zwiększa centralną część obrazu z 12 x 18 mm do 24 x 36 mm. Przeważnie spotykamy telekonwertery 1,4x, 2x i 3x. Telekonwerter 2x powiększa w przybliżeniu podwójnie ogniskową obiektywu, zmniejszając równocześnie 4 razy jasność (co odpowiada zwiększeniu liczby przesłony 2 razy) i minimalizuje ok. 2 razy rozdzielczość obiektywu. Na przykład telekonwerter 2x z obiektywem 2.8/135 mm o rozdzielczości 100 lpmm da nam odpowiednik obiektywu 5.6/270 mm o rozdzielczości 50 lpmm. Telekonwerter zbudowany jest z gatunku soczewek, które wspólnie działają, jak soczewka rozpraszająca. Położenie obiektywu względem telekonwertera jest takie, by obraz dawany poprzez sam obiektyw powstawał między soczewkami telekonwertera a jego ogniskiem pierwszym (przedmiotowym). W ten sposób obraz ten stanowi przedmiot pozorny dla telekonwertera, który natomiast przekształca go w obraz faktyczny, zwiększony. Jeżeli np. obraz tworzony poprzez sam obiektyw powstaje w połowie odległości pomiędzy soczewką rozpraszającą a jej ogniskiem, to obraz wynikowy stworzenie w jej odległości ogniskowej (w ognisku przedmiotowym soczewki) z czego wynika, iż będzie zwiększony podwójnie. Otrzymamy w ten sposób telekonwerter 2x. Kolekcja telekonwertera i obiektywu daje działanie podobne do teleobiektywu od którego jest tańsze i lżejsze, lecz wprowadza dodatkowe aberracje optyczne, a czasem również winietowanie.

Definicja Telecentryczność:
Co to jest własność układów optycznych (na przykład obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej równoległości promieni świetlnych wychodzących z układu. Promienie te padają w dalszym ciągu na obiekt telekonwerter co to jest.
Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu telekonwerter definicja.
Definicja TTL - Through The Lens:
Co to jest TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od telekonwerter co znaczy.
Definicja Tubus:
Co to jest urządzeń optycznych albo ich części składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do współosiowego osadzania przedmiotów optycznych - soczewek albo układów optycznych. W mikroskopie telekonwerter słownik.

Działanie Telekonwerter znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: