Do czego służy Tonowanie. Definicja białej przekształcanie ciemnych partii obrazu na wybrany kolor.
tonowanie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tonowanie

Do czego służy TONOWANIE: Tonowanie, odmiennie wirażowanie - w fotografii czarno-białej przekształcanie ciemnych partii obrazu na wybrany kolor poprzez wymianę srebra metalicznego na jego związki albo barwnik. Najczęsciej użytkowaną techniką tonowania jest sepiowanie. Popularne w szczególności ok. lat 20. XX wieku (pierwsze pomysły w Niemczech). Zarówno w fotografii: fotografia ojczysta Jana Bułhaka - fotografia tonowa całościowa i jego ucznia Wańskiego - metoda tonorozdzielcza przy zastosowaniu gumy arabskiej, wirażowanie zdjęć Man Raya, potem u Jana Saudka podmalowywanie gromnych odbitek farbkami anilinowymi.

Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu tonowanie.
Definicja TTL - Through The Lens:
Co to jest TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od tonowanie.
Definicja Telecentryczność:
Co to jest własność układów optycznych (na przykład obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej równoległości promieni świetlnych wychodzących z układu. Promienie te padają w dalszym ciągu na obiekt tonowanie.
Definicja Teleobiektyw:
Co to jest rodzaj wąskokątnego obiektywu fotograficznego, który z racji na szczególną budowę optyczną ma odległość ogniskową znacznie większą niż długość jego obudowy. Najprostsze teleobiektywy składają się z tonowanie.

Działanie Tonowanie znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: