Do czego służy TTL - Through the lens. Definicja użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej.
through lens co to jest

Czy przydatne?

Definicja TTL - Through the lens

Do czego służy TTL - THROUGH THE LENS: Through the lens, TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od fotografowanego przedmiotu, poprzez obiektyw, światłomierzem wbudowanym w aparat fotograficzny. Istotą pomiaru TTL jest mierzenie światła odbitego od obszaru, który znajdzie się na zdjęciu. Pomiar ten uwzględnia także wpływ filtrów, konwerterów i innych nakładek mających wpływ na poprawną ekspozycję. TTL to także nazwa pierwszego z modeli aparatów marki Zenit, gdzie zastosowano pomiar światła poprzez obiektyw Skrót TTL spotyka się także gdy mówimy o tak zwany lustrzankach - wizjer TTL znaczy, ze obraz jest odbijany z obiektywu poprzez mechanizm luster prosto do wizjera. Ten fakt sprawia, iż w wizjerze widzimy praktycznie to samo co widzi obiektyw.

Definicja Technika High-Key - Wysoka Tonacja - Wysoki Klucz:
Co to jest angielskiego: wysoka tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu jest ttl - through the lens.
Definicja Tonowanie:
Co to jest odmiennie wirażowanie - w fotografii czarno-białej przekształcanie ciemnych partii obrazu na wybrany kolor poprzez wymianę srebra metalicznego na jego związki albo barwnik. Najczęsciej użytkowaną ttl - through the lens.
Definicja Tubus:
Co to jest urządzeń optycznych albo ich części składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do współosiowego osadzania przedmiotów optycznych - soczewek albo układów optycznych. W mikroskopie ttl - through the lens.
Definicja Telecentryczność:
Co to jest własność układów optycznych (na przykład obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej równoległości promieni świetlnych wychodzących z układu. Promienie te padają w dalszym ciągu na obiekt ttl - through the lens.

Działanie TTL - Through the lens znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: