Do czego służy Tubus. Definicja składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do.
tubus co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tubus

Do czego służy TUBUS: Tubus - obudowa urządzeń optycznych albo ich części składowych, wykonana w kształcie tulei, wykorzystywana do współosiowego osadzania przedmiotów optycznych - soczewek albo układów optycznych. W mikroskopie optycznym tubus zajmuje przestrzeń między obiektywem a okularem albo nasadką okularową (które służą do obserwacji obrazu). Jest elementem ruchomym, przesuwanym wzdłużnie w celu regulacji odległości między obserwowanym przedmiotem, a obiektywem. Do regulacji tej odległości mogą służyć dwie śruby. Wstępna klasyfikacja dzieje się dzięki śruby makrometrycznej (o sporym skoku), a do określenia ostrości służy śruba mikrometryczna (o małym skoku). W innych konstrukcjach śruba makrometryczna klasyfikuje odległość ruchomego stolika przedmiotowego, a tubus jest przesuwany tylko śrubą mikrometryczną. Z wyjątkiem powyższych rozwiązań śruba mikrometryczna może być wyposażona w podziałkę mikrometyczną, wykorzystywaną do pomiaru grubości (wysokości) obiektu. W konstrukcjach starszych mikroskopów długość tubusu (tak zwany optyczna tubusu) jest ustandaryzowana na 160 mm (Zeiss i wielu innych) albo 170 mm (Leica i nieliczni) i pod jedną z tych długości projektowano obiektywy (ta długość jest wygrawerowana na obiektywach). W nowszych konstrukcjach (od końca XX w.) stosuje się najczęściej tak zwany optykę nieskończoną i odpowiednie do tego obiektywy (z wygrawerowanym symbolem nieskończoności).

Definicja TTL - Through The Lens:
Co to jest TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od tubus co to jest.
Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu tubus definicja.
Definicja Teleobiektyw:
Co to jest rodzaj wąskokątnego obiektywu fotograficznego, który z racji na szczególną budowę optyczną ma odległość ogniskową znacznie większą niż długość jego obudowy. Najprostsze teleobiektywy składają się z tubus co znaczy.
Definicja Technika High-Key - Wysoka Tonacja - Wysoki Klucz:
Co to jest angielskiego: wysoka tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu jest tubus słownik.

Działanie Tubus znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: