Do czego służy Zenit. Definicja aparatów fotograficznych. Konstrukcyjnie Zenit wywodzi się z niem.
zenit co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zenit

Do czego służy ZENIT: Zenit to nazwa rosyjskich (a poprzednio radzieckich) aparatów fotograficznych. Konstrukcyjnie Zenit wywodzi się z niem. aparatu dalmierzowego Leica II. Pierwsza wersja S była modyfikacją aparatu Zorkij, gdzie zastąpiono górną jego część układem z lustrem i pryzmatem. Mocowanie Leica M39x1 przesunięto naprzód. Macierzystym zakładem produkującym te aparaty są zakłady w Krasnogorsku w Rosji. Aparat jest wytwarzany również w uproszczonych wersjach na Białorusi i w nie wszystkich innych zakładach Rosji. Modele wytwarzane w Krasnogorsku są w najwyższym stopniu zaawansowane technicznie i wg recenzji wielu użytkowników idealne spośród oferowanych na rynku aparatów tej marki. Zenity są lustrzankami małoobrazkowymi.

Definicja Zjawisko Herschela:
Co to jest – zdarzenie fizyczne występujące w fotografii, opierające na zaniku obrazu utajonego pod działaniem promieniowania długofalowego (czerwonego i podczerwonego). Zdarzenie to odkrył angielski chemik zenit.
Definicja Zjawisko Claydena:
Co to jest bazuje na tym, iż po wstępnym bardzo mocnym i krótkotrwałym naświetlenie materiału fotograficznego przed właściwym naświetleniem, następuje częściowa inwersja obrazu, a więc otrzymanie pozytywu zenit.
Definicja Zwierciadło Optyczne:
Co to jest optyczne, lustro – gładka powierzchnia o nierównościach mniejszych niż długość fali świetlnej. Z tego względu zwierciadło w minimalnym stopniu rozprasza światło, odbijając większą jego część zenit.
Definicja Zdjęcie Fotograficzne, Fotografia, Fotografika:
Co to jest fotograficzne (zdjęcie, fotografia) — ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, a więc sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną. Fizycznie obraz ten może występować w kilku postaciach zenit.

Działanie Zenit znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: