Do czego służy Ziarno. Definicja objawiająca się dostrzegalnymi gołym okiem skupiskami ziaren.
ziarno co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ziarno

Do czego służy ZIARNO: Ziarno – wada jawnego (wywołanego) obrazu fotograficznego objawiająca się dostrzegalnymi gołym okiem skupiskami ziaren srebra tworzących obraz. Skutek ziarna jest bardzo dobrze widoczny przy skanowaniu zdjęć fotograficznych w wysokich rozdzielczościach, a również w trakcie wykonywania z błon fotograficznych sporych powiększeń. Rozmiar ziarna zależna jest od rodzaju i czułości materiału fotograficznego i od metody jego obróbki. Ziarno jest tym większe, im wyższa jest czułość materiału fotograficznego, bo wspólnie z czułością rosną rozmiary ziaren halogenków srebra. Ziarno błon negatywowych jest mniejsze od ziarna błon diapozytywowych, lecz z racji na sposób jego ułożenia, ziarno negatywu jest znacząco bardziej widoczne. Współczesne materiały fotograficzne cechuje równomierny rozkład kryształków umożliwiający zminimalizowanie efektu ziarna. Skutek ziarnistości używany jest także jako celowo zamierzony w fotografii artystycznej.

Definicja Zjawisko Villarda:
Co to jest jeżeli naświetlenie światłem o sporym natężeniu, kierujące do Zjawiska Claydena, zastąpić wstępnym promieniowaniem rentgenowskim, a pozostałe warunki i doświadczenia pozostawić identyczne, uzyskuje ziarno.
Definicja Zdjęcie Fotograficzne, Fotografia, Fotografika:
Co to jest fotograficzne (zdjęcie, fotografia) — ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, a więc sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną. Fizycznie obraz ten może występować w kilku postaciach ziarno.
Definicja Zwierciadło Optyczne:
Co to jest optyczne, lustro – gładka powierzchnia o nierównościach mniejszych niż długość fali świetlnej. Z tego względu zwierciadło w minimalnym stopniu rozprasza światło, odbijając większą jego część ziarno.
Definicja Zjawisko Eberharda:
Co to jest zdarzenie opierające na silniejszym zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu fotograficznego w porównaniu z polami sporymi, mimo identycznych warunków ekspozycji i wywoływania ziarno.

Działanie Ziarno znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: