Do czego służy Eberharda Zjawisko. Definicja zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu.
zjawko eberharda co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zjawisko Eberharda

Do czego służy ZJAWISKO EBERHARDA: Zdarzenie Eberharda - zdarzenie opierające na silniejszym zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu fotograficznego w porównaniu z polami sporymi, mimo identycznych warunków ekspozycji i wywoływania. Zdarzenie to wyjaśnia się dyfuzją świeżego wywoływacza z sąsiedniego pola o słabszym naświetleniu. Zdarzenie zostało odkryte w 1912 poprzez astrofizyka niem. G. Eberharda.

Definicja Ziarno:
Co to jest jawnego (wywołanego) obrazu fotograficznego objawiająca się dostrzegalnymi gołym okiem skupiskami ziaren srebra tworzących obraz. Skutek ziarna jest bardzo dobrze widoczny przy skanowaniu zdjęć zjawisko eberharda.
Definicja Zwierciadło Optyczne:
Co to jest optyczne, lustro – gładka powierzchnia o nierównościach mniejszych niż długość fali świetlnej. Z tego względu zwierciadło w minimalnym stopniu rozprasza światło, odbijając większą jego część zjawisko eberharda.
Definicja Zjawisko Alberta:
Co to jest to zdarzenie odwrócenia obrazu negatywowego na pozytywowy na materiale światłoczułym naświetlonym, wypłukanym i ponownie naświetlonym światłem rozproszonym i ponownie spowodowanym. Zdarzenie to zjawisko eberharda.
Definicja Zegar Ciemniowy:
Co to jest obiekt wyposażenia ciemni fotograficznej wykorzystywany do precyzyjnej regulacji czasu działania lampy w powiększalniku. Urządzenie ustawia się zwykle szeregowo między źródłem prądu i zjawisko eberharda.

Działanie Eberharda Zjawisko znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: