Do czego służy Eberharda Zjawisko. Definicja zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu.
zjawko eberharda co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zjawisko Eberharda

Do czego służy ZJAWISKO EBERHARDA: Zdarzenie Eberharda - zdarzenie opierające na silniejszym zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu fotograficznego w porównaniu z polami sporymi, mimo identycznych warunków ekspozycji i wywoływania. Zdarzenie to wyjaśnia się dyfuzją świeżego wywoływacza z sąsiedniego pola o słabszym naświetleniu. Zdarzenie zostało odkryte w 1912 poprzez astrofizyka niem. G. Eberharda.

Definicja Zdjęcie Fotograficzne, Fotografia, Fotografika:
Co to jest fotograficzne (zdjęcie, fotografia) — ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, a więc sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną. Fizycznie obraz ten może występować w kilku postaciach zjawisko eberharda.
Definicja Zjawisko Alberta:
Co to jest to zdarzenie odwrócenia obrazu negatywowego na pozytywowy na materiale światłoczułym naświetlonym, wypłukanym i ponownie naświetlonym światłem rozproszonym i ponownie spowodowanym. Zdarzenie to zjawisko eberharda.
Definicja Zjawisko Claydena:
Co to jest bazuje na tym, iż po wstępnym bardzo mocnym i krótkotrwałym naświetlenie materiału fotograficznego przed właściwym naświetleniem, następuje częściowa inwersja obrazu, a więc otrzymanie pozytywu zjawisko eberharda.
Definicja Zegar Ciemniowy:
Co to jest obiekt wyposażenia ciemni fotograficznej wykorzystywany do precyzyjnej regulacji czasu działania lampy w powiększalniku. Urządzenie ustawia się zwykle szeregowo między źródłem prądu i zjawisko eberharda.

Działanie Eberharda Zjawisko znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: