Do czego służy Herschela Zjawisko. Definicja fotografii, opierające na zaniku obrazu utajonego pod.
herschela zjawko co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zjawisko Herschela

Do czego służy ZJAWISKO HERSCHELA: Zdarzenie Herschela – zdarzenie fizyczne występujące w fotografii, opierające na zaniku obrazu utajonego pod działaniem promieniowania długofalowego (czerwonego i podczerwonego). Zdarzenie to odkrył angielski chemik John Herschel w 1839 roku. Bazuje ono na niszczeniu poprzez promieniowanie długofalowe (na przykład światło o barwie pomarańczowej albo czerwonej) obrazu utajonego. Zdarzenie to można zauważyć w ciemni fotograficznej oświetlonej światłem czerwonym. W takich uwarunkowaniach naświetlona, lecz nie spowodowana odbitka bez pośpiechu traci skutek osiągnięty naświetlaniem – z tego powodu odbitki należy wywoływać zaraz po naświetleniu. System działania Zarodki srebrowe pochłaniają światło, kwanty promieniowania pochłonięte poprzez zarodki wytrącają elektrony z atomów srebra, które zamieniają się w jony srebrowe. Wyzwolone elektrony zużywają się na wytworzenie nowych zarodków czułości w innych miejscach kryształu. W ten sposób zarodek traci atomy srebra i staje się zbyt mały, by mógł zapoczątkować działanie wywoływacza. Mechanizm ten tytułujemy rozpraszaniem zarodków srebrowych.

Definicja Zdjęcie Fotograficzne, Fotografia, Fotografika:
Co to jest fotograficzne (zdjęcie, fotografia) — ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, a więc sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną. Fizycznie obraz ten może występować w kilku postaciach zjawisko herschela co znaczy.
Definicja Ziarno:
Co to jest jawnego (wywołanego) obrazu fotograficznego objawiająca się dostrzegalnymi gołym okiem skupiskami ziaren srebra tworzących obraz. Skutek ziarna jest bardzo dobrze widoczny przy skanowaniu zdjęć zjawisko herschela krzyżówka.
Definicja Zenit:
Co to jest rosyjskich (a poprzednio radzieckich) aparatów fotograficznych. Konstrukcyjnie Zenit wywodzi się z niem. aparatu dalmierzowego Leica II. Pierwsza wersja S była modyfikacją aparatu Zorkij, gdzie zjawisko herschela co to jest.
Definicja Zjawisko Eberharda:
Co to jest zdarzenie opierające na silniejszym zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu fotograficznego w porównaniu z polami sporymi, mimo identycznych warunków ekspozycji i wywoływania zjawisko herschela słownik.

Działanie Herschela Zjawisko znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: