Do czego służy Pseudosolaryzacja Sabattiera Zjawisko. Definicja wizualnie podobne jest do.
pseudosolaryzacja sabattiera co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zjawisko Sabattiera - pseudosolaryzacja

Do czego służy ZJAWISKO SABATTIERA - PSEUDOSOLARYZACJA: Zdarzenie Sabattiera, nazywane także pseudosolaryzacją bo wizualnie podobne jest do solaryzacji. Zdarzenie to charakteryzuje się częściowym odwróceniem obrazu negatywowego na pozytywowy pod działaniem dodatkowego, równomiernego naświetlenia materiału światłoczułego w trakcie wywołania. W rezultacie pseudosolaryzacji powstaje obraz pozytywowy z nałożonym, słabszym obrazem negatywowym, oba obrazy oddziela jasna linia graniczna zwana zjawiskiem Eberharda. Pseudosolaryzację odkrył w 1862 r. francuski zoolog Armand Sabattier. Początkowo tłumaczono to zdarzenie kopiowaniem się obrazu negatywowego na nie utrwalonej emulsji, jednak należy to wyjaśnienie odrzucić, bo zdarzenie to powstaje także gdy światło pada z odwrotnej strony. Najprawdopodobniej kluczową powodem jest odczulenie emulsji poprzez rosnące zarodki srebrowe. Pseudosolaryzacja używana jest do uzyskiwania efektów szczególnych w fotografii artystycznej. Mistrzem w tej dziedzinie był amerykański rysownik i fotografik Man Ray.

Definicja Zwierciadło Optyczne:
Co to jest optyczne, lustro – gładka powierzchnia o nierównościach mniejszych niż długość fali świetlnej. Z tego względu zwierciadło w minimalnym stopniu rozprasza światło, odbijając większą jego część zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja co znaczy.
Definicja Ziarno:
Co to jest jawnego (wywołanego) obrazu fotograficznego objawiająca się dostrzegalnymi gołym okiem skupiskami ziaren srebra tworzących obraz. Skutek ziarna jest bardzo dobrze widoczny przy skanowaniu zdjęć zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja krzyżówka.
Definicja Zjawisko Claydena:
Co to jest bazuje na tym, iż po wstępnym bardzo mocnym i krótkotrwałym naświetlenie materiału fotograficznego przed właściwym naświetleniem, następuje częściowa inwersja obrazu, a więc otrzymanie pozytywu zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja co to jest.
Definicja Zjawisko Eberharda:
Co to jest zdarzenie opierające na silniejszym zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu fotograficznego w porównaniu z polami sporymi, mimo identycznych warunków ekspozycji i wywoływania zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja słownik.

Działanie Pseudosolaryzacja Sabattiera Zjawisko znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: