Do czego służy Pseudosolaryzacja Sabattiera Zjawisko. Definicja wizualnie podobne jest do.
zjawko sabattiera co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zjawisko Sabattiera - pseudosolaryzacja

Do czego służy ZJAWISKO SABATTIERA - PSEUDOSOLARYZACJA: Zdarzenie Sabattiera, nazywane także pseudosolaryzacją bo wizualnie podobne jest do solaryzacji. Zdarzenie to charakteryzuje się częściowym odwróceniem obrazu negatywowego na pozytywowy pod działaniem dodatkowego, równomiernego naświetlenia materiału światłoczułego w trakcie wywołania. W rezultacie pseudosolaryzacji powstaje obraz pozytywowy z nałożonym, słabszym obrazem negatywowym, oba obrazy oddziela jasna linia graniczna zwana zjawiskiem Eberharda. Pseudosolaryzację odkrył w 1862 r. francuski zoolog Armand Sabattier. Początkowo tłumaczono to zdarzenie kopiowaniem się obrazu negatywowego na nie utrwalonej emulsji, jednak należy to wyjaśnienie odrzucić, bo zdarzenie to powstaje także gdy światło pada z odwrotnej strony. Najprawdopodobniej kluczową powodem jest odczulenie emulsji poprzez rosnące zarodki srebrowe. Pseudosolaryzacja używana jest do uzyskiwania efektów szczególnych w fotografii artystycznej. Mistrzem w tej dziedzinie był amerykański rysownik i fotografik Man Ray.

Definicja Zwierciadło Optyczne:
Co to jest optyczne, lustro – gładka powierzchnia o nierównościach mniejszych niż długość fali świetlnej. Z tego względu zwierciadło w minimalnym stopniu rozprasza światło, odbijając większą jego część zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja.
Definicja Zjawisko Villarda:
Co to jest jeżeli naświetlenie światłem o sporym natężeniu, kierujące do Zjawiska Claydena, zastąpić wstępnym promieniowaniem rentgenowskim, a pozostałe warunki i doświadczenia pozostawić identyczne, uzyskuje zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja.
Definicja Zdjęcie Fotograficzne, Fotografia, Fotografika:
Co to jest fotograficzne (zdjęcie, fotografia) — ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, a więc sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną. Fizycznie obraz ten może występować w kilku postaciach zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja.
Definicja Zjawisko Alberta:
Co to jest to zdarzenie odwrócenia obrazu negatywowego na pozytywowy na materiale światłoczułym naświetlonym, wypłukanym i ponownie naświetlonym światłem rozproszonym i ponownie spowodowanym. Zdarzenie to zjawisko sabattiera - pseudosolaryzacja.

Działanie Pseudosolaryzacja Sabattiera Zjawisko znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: