Definicja Ecu. Co znaczy sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ecu

Co znaczy ECU: Elektroniczna jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego mikroprocesora, pamięci RAM, pamięci ROM i interfejsów obsługujących wyjścia i wejścia. W stałej pamięci (ROM) zapisywane są mapy pracy silnika, które odpowiadają za sterowanie zapłonem, zasilaniem w paliwo, prędkością obrotową i innymi 'funkcjami życiowymi'. Komputer pobiera dane z różnych czujników, a w dalszym ciągu optymalizuje je tak, tak aby jednostka silnikowa mogła pracować jak najlepiej.Elektroniczne urządzenie może kontrolować działanie różnych urządzeń takich jak klimatyzacja, ABS. Producenci najczęściej nie optymalizują do końca ustawień mikrokomputera, zostawiając pewien margines bezpieczeństwa w razie stosowania gorszej jakości paliwa. Można wtedy wykorzystać tak zwany tuning chipa, który pozwoli na powiększenie mocy silnika.

Definicja Euro NCAP:
Co to jest Assessment Program, niezależna międzynarodowa organizacja zajmująca się oceną nowo wyprodukowanych samochodów pod kątem bezpieczeństwa. To jest niezależna organizacja działająca na zasadzie non ecu.
Definicja Euro IV:
Co to jest dotyczących emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i ciężarowych, który obowiązuje w UE od 2005 roku. Euro IV wprowadza następujące ograniczenia. Dopuszczalna emisja NOx w ecu.
Definicja ESP:
Co to jest Stabilisation Program, układ stabilizujący tor jazdy samochodu w trakcie pokonywania zakrętów i jazdy po nawierzchniach o zróżnicowanej przyczepności. Mechanizm ten zabezpiecza auto przed wpadnięciem ecu.
Definicja EPP:
Co to jest Pedestrian Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona pieszych i rowerzystów w okresie wypadku. W dzisiejszych czasach to jest spore wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego ecu.

Czym jest ECU znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: