Definicja Ecu. Co znaczy sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ecu

Co znaczy ECU: Elektroniczna jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego mikroprocesora, pamięci RAM, pamięci ROM i interfejsów obsługujących wyjścia i wejścia. W stałej pamięci (ROM) zapisywane są mapy pracy silnika, które odpowiadają za sterowanie zapłonem, zasilaniem w paliwo, prędkością obrotową i innymi 'funkcjami życiowymi'. Komputer pobiera dane z różnych czujników, a w dalszym ciągu optymalizuje je tak, tak aby jednostka silnikowa mogła pracować jak najlepiej.Elektroniczne urządzenie może kontrolować działanie różnych urządzeń takich jak klimatyzacja, ABS. Producenci najczęściej nie optymalizują do końca ustawień mikrokomputera, zostawiając pewien margines bezpieczeństwa w razie stosowania gorszej jakości paliwa. Można wtedy wykorzystać tak zwany tuning chipa, który pozwoli na powiększenie mocy silnika.

Definicja EPB:
Co to jest Brake, elektro-mechaniczny hamulec postojowy, którego działanie sterowane jest dzięki przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Dlatego urządzeniu, regularnie niewygodne (w szczególności w ecu.
Definicja EGR:
Co to jest Recirculation, mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie spalin w nowoczesnych samochodach. Zasada działania takiego układu jest prosta. Bazuje ona na ponownym ecu.
Definicja EFI:
Co to jest Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma ecu.
Definicja EBD:
Co to jest force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę ecu.

Czym jest ECU znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: