Definicja Ecu. Co znaczy sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ecu

Co znaczy ECU: Elektroniczna jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego mikroprocesora, pamięci RAM, pamięci ROM i interfejsów obsługujących wyjścia i wejścia. W stałej pamięci (ROM) zapisywane są mapy pracy silnika, które odpowiadają za sterowanie zapłonem, zasilaniem w paliwo, prędkością obrotową i innymi 'funkcjami życiowymi'. Komputer pobiera dane z różnych czujników, a w dalszym ciągu optymalizuje je tak, tak aby jednostka silnikowa mogła pracować jak najlepiej.Elektroniczne urządzenie może kontrolować działanie różnych urządzeń takich jak klimatyzacja, ABS. Producenci najczęściej nie optymalizują do końca ustawień mikrokomputera, zostawiając pewien margines bezpieczeństwa w razie stosowania gorszej jakości paliwa. Można wtedy wykorzystać tak zwany tuning chipa, który pozwoli na powiększenie mocy silnika.

Definicja EFI:
Co to jest Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma ecu.
Definicja Euro IV:
Co to jest dotyczących emisji spalin i innych gazów i pyłów dla samochodów osobowych i ciężarowych, który obowiązuje w UE od 2005 roku. Euro IV wprowadza następujące ograniczenia. Dopuszczalna emisja NOx w ecu.
Definicja EPB:
Co to jest Brake, elektro-mechaniczny hamulec postojowy, którego działanie sterowane jest dzięki przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Dlatego urządzeniu, regularnie niewygodne (w szczególności w ecu.
Definicja Euro NCAP:
Co to jest Assessment Program, niezależna międzynarodowa organizacja zajmująca się oceną nowo wyprodukowanych samochodów pod kątem bezpieczeństwa. To jest niezależna organizacja działająca na zasadzie non ecu.

Czym jest ECU znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: