Do czego Ecu. Co znaczy sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za.
co to jest

Czy przydatne?

Ecu w samochodzie

Co znaczy ECU: Elektroniczna jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego mikroprocesora, pamięci RAM, pamięci ROM i interfejsów obsługujących wyjścia i wejścia. W stałej pamięci (ROM) zapisywane są mapy pracy silnika, które odpowiadają za sterowanie zapłonem, zasilaniem w paliwo, prędkością obrotową i innymi 'funkcjami życiowymi'. Komputer pobiera dane z różnych czujników, a w dalszym ciągu optymalizuje je tak, tak aby jednostka silnikowa mogła pracować jak najlepiej.Elektroniczne urządzenie może kontrolować działanie różnych urządzeń takich jak klimatyzacja, ABS. Producenci najczęściej nie optymalizują do końca ustawień mikrokomputera, zostawiając pewien margines bezpieczeństwa w razie stosowania gorszej jakości paliwa. Można wtedy wykorzystać tak zwany tuning chipa, który pozwoli na powiększenie mocy silnika.

Co znaczy EFI:
Porównanie Injection, to jest oznaczenie silnika gdzie wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej sterowany jest przy użyciu specjalnego mikroprocesora wspomaganego dodatkową elektroniką. Układ steruje wieloma ecu co znaczy.
Krzyżówka EPP:
Dlaczego Pedestrian Protection, twórczy mechanizm Boscha, którego zadaniem jest ochrona pieszych i rowerzystów w okresie wypadku. W dzisiejszych czasach to jest spore wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego ecu krzyżówka.
Co to jest Euro NCAP:
Jak lepiej Assessment Program, niezależna międzynarodowa organizacja zajmująca się oceną nowo wyprodukowanych samochodów pod kątem bezpieczeństwa. To jest niezależna organizacja działająca na zasadzie non ecu co to jest.
Słownik EBV:
Kiedy korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z ecu słownik.

Do czego służy ECU w samochodzie Jak działa E .

  • Dodano:
  • Autor: