Definicja Egr. Co znaczy mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Egr

Co znaczy EGR: Exhaust Gas Recirculation, mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie spalin w nowoczesnych samochodach. Zasada działania takiego układu jest prosta. Bazuje ona na ponownym wprowadzeniu do komory spalania pewnej ilości spalin. Dzięki takiemu rozwiązaniu następuje przyspieszenie odparowania paliwa, obniżenie temp. spalania zubożonej mieszanki paliwowo-powietrznej i utlenienie pozostałych węglowodorów w spalinach. Efektem takiego działania jest także obniżenie emisji tlenków azotu. Do odpowiedniej pracy tego mechanizmu potrzeba precyzyjnego dawkowania ilości spalin przekazywanych do komory spalania. To jest zależne od aktualnego obciążenia silnika. W silnikach benzynowych wprowadza się ponownie do 25 proc. objętości spalin w temp. 650 stopni Celsjusza. W silnikach diesla objętość ta jest da razy większa, ale temp. jest ograniczona do 400-450 stopni. W celu osiągnięcia takich parametrów mechanizm współpracuje z układem wtryskowym i zapłonowym. Korzysta także z odczytów sond tlenu i czujników temp.. Istnieją dwa typy konstrukcji mechanizmów EGR:- EGR wykorzystujący recyrkulację zewnętrzną - w chwili suwu ssania opóźnia się zamknięcie zaworów wylotowych przy jednoczesnym pozostawieniu otwartych zaworów dolotowych. Część spalin pozostaje w komorze spalania. Takie rozwiązanie wymaga jednak wykorzystania zaawansowanych technologii układu rozrządu i jest mniej skuteczne od popularniejszych układów zewnętrznych. Taki rodzaj mechanizmu występuje w silnikach szybkoobrotowych i wysilonych. - EGR wykorzystujący zewnętrzne układy recyrkulacji - w tym systemie spaliny są pobierane z kolektora wylotowego, a stamtąd wędrują do układu ssącego. Za ich dawkowanie odpowiada zawór recyrkulacji. Nowoczesne zawory posiadają czujnik temp. i urządzenia określające ich stopień otwarcia.

Definicja ECCS:
Co to jest Concentrated Engine Control, to jest mechanizm zajmujący się sterowaniem silnikiem. Został przygotowany poprzez japońskiego producenta samochodów marki Nissan. Do zadań elektronicznego układu egr co to jest.
Definicja EDL:
Co to jest Electronic differential lock, elektroniczna blokada głównego systemu różnicowego egr definicja.
Definicja ECU:
Co to jest jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego egr co znaczy.
Definicja EBV:
Co to jest korektor siły hamowania, elektronicznie dozujący moc hamowania na poszczególne koła. Z racji na różne obciążenie osi samochodu w okresie hamowania koła przedniej i tylnej osi muszą być hamowane z egr słownik.

Czym jest EGR znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: