Definicja Egr. Co znaczy mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Egr

Co znaczy EGR: Exhaust Gas Recirculation, mechanizm recyrkulacji spalin. To jest jeden ze sposobów na oczyszczanie spalin w nowoczesnych samochodach. Zasada działania takiego układu jest prosta. Bazuje ona na ponownym wprowadzeniu do komory spalania pewnej ilości spalin. Dzięki takiemu rozwiązaniu następuje przyspieszenie odparowania paliwa, obniżenie temp. spalania zubożonej mieszanki paliwowo-powietrznej i utlenienie pozostałych węglowodorów w spalinach. Efektem takiego działania jest także obniżenie emisji tlenków azotu. Do odpowiedniej pracy tego mechanizmu potrzeba precyzyjnego dawkowania ilości spalin przekazywanych do komory spalania. To jest zależne od aktualnego obciążenia silnika. W silnikach benzynowych wprowadza się ponownie do 25 proc. objętości spalin w temp. 650 stopni Celsjusza. W silnikach diesla objętość ta jest da razy większa, ale temp. jest ograniczona do 400-450 stopni. W celu osiągnięcia takich parametrów mechanizm współpracuje z układem wtryskowym i zapłonowym. Korzysta także z odczytów sond tlenu i czujników temp.. Istnieją dwa typy konstrukcji mechanizmów EGR:- EGR wykorzystujący recyrkulację zewnętrzną - w chwili suwu ssania opóźnia się zamknięcie zaworów wylotowych przy jednoczesnym pozostawieniu otwartych zaworów dolotowych. Część spalin pozostaje w komorze spalania. Takie rozwiązanie wymaga jednak wykorzystania zaawansowanych technologii układu rozrządu i jest mniej skuteczne od popularniejszych układów zewnętrznych. Taki rodzaj mechanizmu występuje w silnikach szybkoobrotowych i wysilonych. - EGR wykorzystujący zewnętrzne układy recyrkulacji - w tym systemie spaliny są pobierane z kolektora wylotowego, a stamtąd wędrują do układu ssącego. Za ich dawkowanie odpowiada zawór recyrkulacji. Nowoczesne zawory posiadają czujnik temp. i urządzenia określające ich stopień otwarcia.

Definicja EBA:
Co to jest Assist, to jest mechanizm bezpieczeństwa zaprojektowany po to aby zapewnić max. siłę hamowania w okresie gdy na drodze pojawi się przypadek wymagająca hamowania awaryjnego. Działanie tego mechanizmu egr.
Definicja ECU:
Co to jest jednostka sterująca. To jest elektroniczne urządzenie, które jest odpowiedzialne za poprawną pracę silnika, a również innych podzespołów w samochodzie. ECU przeważnie złożona jest z ośmiobitowego egr.
Definicja EPB:
Co to jest Brake, elektro-mechaniczny hamulec postojowy, którego działanie sterowane jest dzięki przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Dlatego urządzeniu, regularnie niewygodne (w szczególności w egr.
Definicja EBD:
Co to jest force distribution, elektroniczny mechanizm rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź także lżejszą siłę egr.

Czym jest EGR znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: