Definicja Rds. Co znaczy mechanizm dodatkowych informacji jakie przesyłane są w sygnale stacji.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rds

Co znaczy RDS: Radio Data Mechanizm. To jest mechanizm dodatkowych informacji jakie przesyłane są w sygnale stacji radiowej nadającej w UKF dla odbiornika radiowego i słuchacza. Odbiornik radiowy przeważnie wykorzystuje takie wiadomości, w celu najkorzystniejszego dostrojenia, polegającego na wybraniu najsilniej nadającego w danej lokalizacji nadajnika. Użytkownik radia dzięki RDS może odbierać takie wiadomości jak nazwa stacji, tytuły piosenek, numery telefonów konkursowych. Transmisja tego typu nadawana jest na specjalnej fali 57 kHz.Początki prac nad tym systemem sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Na dobre został on wprowadzony dopiero w latach osiemdziesiątych, początkowo w Ogromnej Brytanii, a w dalszym ciągu Niemczech, Szwecji i Węgrzech. W dzisiejszych czasach każdy fundamentalny radioodtwarzacz samochodowy zaopatrzony jest w mechanizm RDS.

Definicja Reflektory:
Co to jest Przedmioty zewnętrznego oświetlenia pojazdu. Reflektory mogą być zaprojektowane np. w technologii soczewkowej albo ksenonowej. Producenci: HELLA, Valeo, Morette rds co to jest.
Definicja Ramy Zawieszenia:
Co to jest aluminiowe przedmioty konstrukcyjne samochodu do których montowane są kluczowe podzespoły układu jezdnego. Ich zadaniem jest również zapewnienie sztywności całego podwozia i bezpieczeństwo rds definicja.
Definicja Rzeczywista Masa Całkowita:
Co to jest Wg kodeksu drogowego to jest masa pojazdu łącznie z masą znajdujących się na nim rzeczy i osób rds co znaczy.
Definicja Retarder:
Co to jest urządzenie, którego zadaniem jest wspomaganie hamowania silnikowego na stromych zjazdach. Przeważnie montowane ono jest w ciężkich pojazdach takich jak autobusy, ciągniki siodłowe i pojazdy ciężarowe rds słownik.

Czym jest RDS znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: