Definicja Rds. Co znaczy mechanizm dodatkowych informacji jakie przesyłane są w sygnale stacji.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rds

Co znaczy RDS: Radio Data Mechanizm. To jest mechanizm dodatkowych informacji jakie przesyłane są w sygnale stacji radiowej nadającej w UKF dla odbiornika radiowego i słuchacza. Odbiornik radiowy przeważnie wykorzystuje takie wiadomości, w celu najkorzystniejszego dostrojenia, polegającego na wybraniu najsilniej nadającego w danej lokalizacji nadajnika. Użytkownik radia dzięki RDS może odbierać takie wiadomości jak nazwa stacji, tytuły piosenek, numery telefonów konkursowych. Transmisja tego typu nadawana jest na specjalnej fali 57 kHz.Początki prac nad tym systemem sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Na dobre został on wprowadzony dopiero w latach osiemdziesiątych, początkowo w Ogromnej Brytanii, a w dalszym ciągu Niemczech, Szwecji i Węgrzech. W dzisiejszych czasach każdy fundamentalny radioodtwarzacz samochodowy zaopatrzony jest w mechanizm RDS.

Definicja Rzeczywista Masa Całkowita:
Co to jest Wg kodeksu drogowego to jest masa pojazdu łącznie z masą znajdujących się na nim rzeczy i osób rds.
Definicja Rolki Rozrządu:
Co to jest Metalowe rolki po których przemieszcza się pasek rozrządu. Odpowiadają za zgodne napięcie paska, który napędza pomiędzy innymi pompę wodną. Producenci: SKF, Febi rds.
Definicja Regulacja Ustawienia Reflektorów:
Co to jest manualny system ustawiania pozycji świateł drogowych. Przeważnie dokonuje się jej w razie zmian obciążenia pojazdu tak by nie oślepiać innych uczestników ruchu. Producenci: Valeo, Hella rds.
Definicja Reperaturka Pompy Sprzęgła:
Co to jest Zbiór obręczy, pierścieni i gumowych przedmiotów pompki sprzęgła. Producenci: FEBI Bilstein, HANS PRIES, FAG, Autofren rds.

Czym jest RDS znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: