Słownik Neuroprzekaźnik. Leczenie jako środek komunikacji poprzez szczeliny synaptyczne; pomiędzy.
neuroprzekaźnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Neuroprzekaźnik

Co to znaczy NEUROPRZEKAŹNIK: każda z substancji wykorzystywanych jako środek komunikacji poprzez szczeliny synaptyczne; pomiędzy kolbkami końcowymi jednego neuronu a błoną komórki odbiorczej, po drugiej stronie synapsy. Działanie neuroprzekaźnika bazuje na wywołaniu krótkiej zmiany napięcia na błonie postsynaptycznej neuronu odbierającego: lub poprzez depolaryzację, lub hiperpolaryzację. Istnieje sporo neuroprzekaźników, których czynności i występowanie w układzie nerwowym zostały zidentyfikowane, na przykład acetylocholina, dopamina, serotonina. Należy zauważyć, iż nie wszystkie substancje zaliczane do neuroprzkaźników na tej podstawie, iż są produkowane w neuronach, mają identyczny skład chemiczny jak substancje, które działają także jako hormony (na przykład noradrenalina i endorfiny); neurohormony.Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 28). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Nerwice:
Co to jest dokonana w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych - ICD-10 obejmuje takie zaburzenia, jak: * zaburzenia lękowe w formie fobii i inne zaburzenia lękowe: kluczowe neuroprzekaźnik.
Definicja Narkotyki:
Co to jest powodujące osłupienie, śpiączkę albo niewrażliwość na ból. w farmakologii mianem narkotyków ustala się środki, którw mają własności uspokajające albo uśmierzające ból. Z tego względu termin ten neuroprzekaźnik.
Definicja Narkomania:
Co to jest patrz: uzależnienie od narkotyków neuroprzekaźnik.
Definicja Nikotyna:
Co to jest kluczowym składnikiem psychoaktywnym tytoniu. To jest substancja zarówno stymulująca, zwiększająca poziom aktywności neuronów, jak i środek relaksacyjny. Nikotyna może poprawiać umiejętność neuroprzekaźnik.

Leczenie Neuroprzekaźnik znaczenie w Definicje leczenie N .

  • Dodano:
  • Autor: