Słownik Neuroprzekaźnik. Leczenie jako środek komunikacji poprzez szczeliny synaptyczne; pomiędzy.
neuroprzekaźnik co to jest

Czy przydatne?

Definicja Neuroprzekaźnik

Co to znaczy NEUROPRZEKAŹNIK: każda z substancji wykorzystywanych jako środek komunikacji poprzez szczeliny synaptyczne; pomiędzy kolbkami końcowymi jednego neuronu a błoną komórki odbiorczej, po drugiej stronie synapsy. Działanie neuroprzekaźnika bazuje na wywołaniu krótkiej zmiany napięcia na błonie postsynaptycznej neuronu odbierającego: lub poprzez depolaryzację, lub hiperpolaryzację. Istnieje sporo neuroprzekaźników, których czynności i występowanie w układzie nerwowym zostały zidentyfikowane, na przykład acetylocholina, dopamina, serotonina. Należy zauważyć, iż nie wszystkie substancje zaliczane do neuroprzkaźników na tej podstawie, iż są produkowane w neuronach, mają identyczny skład chemiczny jak substancje, które działają także jako hormony (na przykład noradrenalina i endorfiny); neurohormony.Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 28). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Nieśmiałość:
Co to jest a neuroprzekaźnik.
Definicja Narcyzm:
Co to jest zaczerpnięto z grec. mitu o młodzieńcu nieszczęśliwie zakochanym w swoim własnym odbiciu. W w najwyższym stopniu ogólnym rozumieniu: przesadne umiłowanie samego siebie. Termin ten może jednak neuroprzekaźnik.
Definicja Narcystyczna Osobowość:
Co to jest osobowości cechujące się przesadnym poczuciem własnej ważności, tendencją do przeceniania własnych rzeczywistych dokonań, ekshibicjonistyczną potrzebą uzyskiwania uwagi i podziwu, zaabsorbowaniem neuroprzekaźnik.
Definicja Neuroadaptacja:
Co to jest powiązane zarówno zarówno tolerancją, jak i zespołem abstynencyjnym. Możliwe jest rozwinięcie się neuroadaptacji u człowieka bez towarzyszących jej poznawczych poznawczych behawioralnych objawów neuroprzekaźnik.

Leczenie Neuroprzekaźnik znaczenie w Definicje leczenie N .

  • Dodano:
  • Autor: