Do czego służy Kadr. Definicja fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat.
kadr co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kadr

Do czego służy KADR: Kadr - pojedyncza klatka błony filmowej, bądź fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat fotograficzny albo kamerę filmową, dzięki zwolnieniu migawki. Wielkość kadru jest uzależniony od wielkości naświetlanego materiału. Popularne błony światłoczułe mają szerokość 8 mm, 16 mm, 35 mm i 70 mm. Aparaty średnioformatowe używają błon 70 mm bez perforacji i wykonują kadry 6 x 4,5 cm, 6 x 6 cm, 6 x 7 cm i 6 x 9 cm. W najwyższym stopniu dostępne aparaty małoobrazkowe używają taśm 35 mm z perforacją i wykonują kadry o rozmiarach 36 x 24 mm. Kadrem jest również naświetlone pole sporych klisz i powierzchnia (aktualnie praktycznie nie użytkowanych) szkiełek fotograficznych. Kadrem jest również zdjęcie rentgenowskie. Kadrem również ustala się całość obrazu rzeczywistego naświetlonego czy także zapisanego na błonie światłoczułej, pamięci aparatu albo na odbitce fotograficznej.

Definicja Kod DX:
Co to jest mechanizmu kodowania informacji o właściwościach filmu fotograficznego. Kod DX służy do automatycznego ustawienia czułości, długości filmu i tolerancji na naświetlanie w małoobrazkowych aparatach kadr.
Definicja Kąpiel Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna - określony roztwór odpowiednich związków chemicznych, gdzie zanurza się na każdym z etapów procesu fotograficznego materiał fotograficzny w celu przeprowadzenia następnych reakcji kadr.
Definicja Konica Minolta:
Co to jest Ltd (1931-2006) - światowy producent aparatów fotograficznych, akcesoriów fotograficznych, wyposażenia biurowego takiego jak kopiarki kserograficzne, telefaksy czy drukarki komputerowe a również kadr.
Definicja Kalotypia:
Co to jest znana jako Talbotypia od nazwiska wynalazcy, anglika W.H.F. Talbota) – fotograficzna metoda negatywowo-pozytywowa, wynaleziona w 1839 r. Materiałem światłoczułym był papier nasycony azotanem srebra i kadr.

Działanie Kadr znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: