Do czego służy Kadr. Definicja fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat.
kadr co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kadr

Do czego służy KADR: Kadr - pojedyncza klatka błony filmowej, bądź fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat fotograficzny albo kamerę filmową, dzięki zwolnieniu migawki. Wielkość kadru jest uzależniony od wielkości naświetlanego materiału. Popularne błony światłoczułe mają szerokość 8 mm, 16 mm, 35 mm i 70 mm. Aparaty średnioformatowe używają błon 70 mm bez perforacji i wykonują kadry 6 x 4,5 cm, 6 x 6 cm, 6 x 7 cm i 6 x 9 cm. W najwyższym stopniu dostępne aparaty małoobrazkowe używają taśm 35 mm z perforacją i wykonują kadry o rozmiarach 36 x 24 mm. Kadrem jest również naświetlone pole sporych klisz i powierzchnia (aktualnie praktycznie nie użytkowanych) szkiełek fotograficznych. Kadrem jest również zdjęcie rentgenowskie. Kadrem również ustala się całość obrazu rzeczywistego naświetlonego czy także zapisanego na błonie światłoczułej, pamięci aparatu albo na odbitce fotograficznej.

Definicja Koreks:
Co to jest wyposażenia ciemni fotograficznej, światłoszczelne naczynie wykorzystywane do ręcznego wywoływania filmów fotograficznych - przeważnie filmów małoobrazkowych i błon zwojowych (istnieją także do kadr co to jest.
Definicja Krzywizna Pola:
Co to jest optyce jedna z aberracji optycznych, a więc wad układów optycznych. Bazuje na tym, iż wiązka promieni świetlnych wychodząca z punktu położonego poza osią optyczną tworzy po przejściu poprzez układ kadr definicja.
Definicja Klasyczny Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny - jedna z dwóch fundamentalnych odmian aparatów fotograficznych (drugą jest aparat cyfrowy). Klasyczny aparat fotograficzny jest urządzeniem przystosowanym do naświetlania materiału kadr co znaczy.
Definicja Kod DX:
Co to jest mechanizmu kodowania informacji o właściwościach filmu fotograficznego. Kod DX służy do automatycznego ustawienia czułości, długości filmu i tolerancji na naświetlanie w małoobrazkowych aparatach kadr słownik.

Działanie Kadr znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: