Do czego służy Kadr. Definicja fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat.
kadr co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kadr

Do czego służy KADR: Kadr - pojedyncza klatka błony filmowej, bądź fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat fotograficzny albo kamerę filmową, dzięki zwolnieniu migawki. Wielkość kadru jest uzależniony od wielkości naświetlanego materiału. Popularne błony światłoczułe mają szerokość 8 mm, 16 mm, 35 mm i 70 mm. Aparaty średnioformatowe używają błon 70 mm bez perforacji i wykonują kadry 6 x 4,5 cm, 6 x 6 cm, 6 x 7 cm i 6 x 9 cm. W najwyższym stopniu dostępne aparaty małoobrazkowe używają taśm 35 mm z perforacją i wykonują kadry o rozmiarach 36 x 24 mm. Kadrem jest również naświetlone pole sporych klisz i powierzchnia (aktualnie praktycznie nie użytkowanych) szkiełek fotograficznych. Kadrem jest również zdjęcie rentgenowskie. Kadrem również ustala się całość obrazu rzeczywistego naświetlonego czy także zapisanego na błonie światłoczułej, pamięci aparatu albo na odbitce fotograficznej.

Definicja Koreks:
Co to jest wyposażenia ciemni fotograficznej, światłoszczelne naczynie wykorzystywane do ręcznego wywoływania filmów fotograficznych - przeważnie filmów małoobrazkowych i błon zwojowych (istnieją także do kadr co znaczy.
Definicja Kalotypia:
Co to jest znana jako Talbotypia od nazwiska wynalazcy, anglika W.H.F. Talbota) – fotograficzna metoda negatywowo-pozytywowa, wynaleziona w 1839 r. Materiałem światłoczułym był papier nasycony azotanem srebra i kadr krzyżówka.
Definicja Kuweta:
Co to jest prostokątne naczynie chemoodporne (plastikowe, szklane albo metalowe), które może służyć do wielu celów. W fotografice – w kuwetach umieszcza się roztwory chemikaliów potrzebne do wywoływania kadr co to jest.
Definicja Kąpiel Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna - określony roztwór odpowiednich związków chemicznych, gdzie zanurza się na każdym z etapów procesu fotograficznego materiał fotograficzny w celu przeprowadzenia następnych reakcji kadr słownik.

Działanie Kadr znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: