Do czego służy Kondensor. Definicja oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w.
kondensor co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kondensor

Do czego służy KONDENSOR: Kondensor to układ optyczny wykorzystywany do równomiernego oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w rzutniku przeźroczy lub powiększalniku. Typy kondensorów: soczewkowy w formie soczewki skupiającej, lub kilku, zamieniającej punktowe źródło światła żarówki na równoległy snop światła – najpopularniejszy zwierciadlany rzadko użytkowany na przykład w polskim powiększalniku Beta rozpraszający w formie szyby mlecznej, dający bardzo miękkie światło. Użytkowany prawie wyłącznie w stykowych kopiarkach fotograficznych.

Definicja Konica Minolta:
Co to jest Ltd (1931-2006) - światowy producent aparatów fotograficznych, akcesoriów fotograficznych, wyposażenia biurowego takiego jak kopiarki kserograficzne, telefaksy czy drukarki komputerowe a również kondensor.
Definicja Koreks:
Co to jest wyposażenia ciemni fotograficznej, światłoszczelne naczynie wykorzystywane do ręcznego wywoływania filmów fotograficznych - przeważnie filmów małoobrazkowych i błon zwojowych (istnieją także do kondensor.
Definicja Kopiorama:
Co to jest urządzenie do kopiowania stykowego, a więc naświetlania materiału światłoczułego przez kliszę (z spowodowanym obrazem) leżącą bezpośrednio na tym materiale (prócz klisz mogą to być także inne kondensor.
Definicja Krzywa Charakterystyczna:
Co to jest charakterystyczna, krzywa Huntera-Driffielda - bazuje na zależności pomiędzy gęstością optyczną (D) a logarytmem ekspozycji (H) materiału światłoczułego. Przedstawia ją układ współrzędnych (f to kondensor.

Działanie Kondensor znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: