Do czego służy Kondensor. Definicja oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w.
kondensor co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kondensor

Do czego służy KONDENSOR: Kondensor to układ optyczny wykorzystywany do równomiernego oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w rzutniku przeźroczy lub powiększalniku. Typy kondensorów: soczewkowy w formie soczewki skupiającej, lub kilku, zamieniającej punktowe źródło światła żarówki na równoległy snop światła – najpopularniejszy zwierciadlany rzadko użytkowany na przykład w polskim powiększalniku Beta rozpraszający w formie szyby mlecznej, dający bardzo miękkie światło. Użytkowany prawie wyłącznie w stykowych kopiarkach fotograficznych.

Definicja Kopiorama:
Co to jest urządzenie do kopiowania stykowego, a więc naświetlania materiału światłoczułego przez kliszę (z spowodowanym obrazem) leżącą bezpośrednio na tym materiale (prócz klisz mogą to być także inne kondensor co znaczy.
Definicja Kuweta:
Co to jest prostokątne naczynie chemoodporne (plastikowe, szklane albo metalowe), które może służyć do wielu celów. W fotografice – w kuwetach umieszcza się roztwory chemikaliów potrzebne do wywoływania kondensor krzyżówka.
Definicja Koreks:
Co to jest wyposażenia ciemni fotograficznej, światłoszczelne naczynie wykorzystywane do ręcznego wywoływania filmów fotograficznych - przeważnie filmów małoobrazkowych i błon zwojowych (istnieją także do kondensor co to jest.
Definicja Krzywizna Pola:
Co to jest optyce jedna z aberracji optycznych, a więc wad układów optycznych. Bazuje na tym, iż wiązka promieni świetlnych wychodząca z punktu położonego poza osią optyczną tworzy po przejściu poprzez układ kondensor słownik.

Działanie Kondensor znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: