Do czego służy Kondensor. Definicja oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w.
kondensor co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kondensor

Do czego służy KONDENSOR: Kondensor to układ optyczny wykorzystywany do równomiernego oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w rzutniku przeźroczy lub powiększalniku. Typy kondensorów: soczewkowy w formie soczewki skupiającej, lub kilku, zamieniającej punktowe źródło światła żarówki na równoległy snop światła – najpopularniejszy zwierciadlany rzadko użytkowany na przykład w polskim powiększalniku Beta rozpraszający w formie szyby mlecznej, dający bardzo miękkie światło. Użytkowany prawie wyłącznie w stykowych kopiarkach fotograficznych.

Definicja Koreks:
Co to jest wyposażenia ciemni fotograficznej, światłoszczelne naczynie wykorzystywane do ręcznego wywoływania filmów fotograficznych - przeważnie filmów małoobrazkowych i błon zwojowych (istnieją także do kondensor.
Definicja Koma:
Co to jest komatyczna to w optyce jedna z aberracji optycznych a więc wad układów optycznych. Bazuje na tym, iż wiązka promieni świetlnych wychodząca z punktu położonego poza osią optyczną tworzy po przejściu kondensor.
Definicja Klasyczny Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny - jedna z dwóch fundamentalnych odmian aparatów fotograficznych (drugą jest aparat cyfrowy). Klasyczny aparat fotograficzny jest urządzeniem przystosowanym do naświetlania materiału kondensor.
Definicja Konica Minolta:
Co to jest Ltd (1931-2006) - światowy producent aparatów fotograficznych, akcesoriów fotograficznych, wyposażenia biurowego takiego jak kopiarki kserograficzne, telefaksy czy drukarki komputerowe a również kondensor.

Działanie Kondensor znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: