Do czego służy Kondensor. Definicja oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w.
kondensor co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kondensor

Do czego służy KONDENSOR: Kondensor to układ optyczny wykorzystywany do równomiernego oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w rzutniku przeźroczy lub powiększalniku. Typy kondensorów: soczewkowy w formie soczewki skupiającej, lub kilku, zamieniającej punktowe źródło światła żarówki na równoległy snop światła – najpopularniejszy zwierciadlany rzadko użytkowany na przykład w polskim powiększalniku Beta rozpraszający w formie szyby mlecznej, dający bardzo miękkie światło. Użytkowany prawie wyłącznie w stykowych kopiarkach fotograficznych.

Definicja Klasyczny Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny - jedna z dwóch fundamentalnych odmian aparatów fotograficznych (drugą jest aparat cyfrowy). Klasyczny aparat fotograficzny jest urządzeniem przystosowanym do naświetlania materiału kondensor co to jest.
Definicja Krzywa Charakterystyczna:
Co to jest charakterystyczna, krzywa Huntera-Driffielda - bazuje na zależności pomiędzy gęstością optyczną (D) a logarytmem ekspozycji (H) materiału światłoczułego. Przedstawia ją układ współrzędnych (f to kondensor definicja.
Definicja Kadr:
Co to jest klatka błony filmowej, bądź fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat fotograficzny albo kamerę filmową, dzięki zwolnieniu migawki. Wielkość kadru jest uzależniony od wielkości kondensor co znaczy.
Definicja Kalotypia:
Co to jest znana jako Talbotypia od nazwiska wynalazcy, anglika W.H.F. Talbota) – fotograficzna metoda negatywowo-pozytywowa, wynaleziona w 1839 r. Materiałem światłoczułym był papier nasycony azotanem srebra i kondensor słownik.

Działanie Kondensor znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: