Do czego służy Nef Pliki. Definicja użytkowanym poprzez firmę Nikon. Pliki NEF mogą zawierać dane.
pliki co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pliki NEF

Do czego służy PLIKI NEF: NEF (Nikon Electronic Format) jest formatem zapisu danych użytkowanym poprzez firmę Nikon. Pliki NEF mogą zawierać dane bezpośrednio z matrycy cyfrowego aparatu fotograficznego albo skanera (RAW) jak także oryginalne dane poddane obróbce w odpowiednim programie graficznym (na przykład Nikon Capture NX). Dodatkowo w pliku NEF zapisane są ustawienia aparatu albo skanera i poszczególne fazy obróbki w programie graficznym, dzięki czemu zapewniona jest bezstratna obróbka zdjęć, sposobność powrotu w każdej chwili do poprzedniej wersji, a nawet zapis kilku wersji zdjęcia w jednym pliku. Pliki NEF mogą być kompresowane szczególnym algorytmem, co daje oszczędność miejsca rzędu 50-60%. Kompresja zastosowana w plikach NEF jest kompresją stratną, jednak algorytm jest tak dobrany, by starty były praktycznie niewykrywalne, podobnie do plików mp3 o najwyższej jakości. W aparatach profesjonalnych (D2X, D2Xs) i semi-profesjonalych (D200) jest sposobność wyłączenia kompresji plików NEF, domyślnie włączonej w aparatach (D40, D40x, D50, D70, D70s, D80). Format NEF jest w pełni obsługiwany jedynie poprzez oprogramowanie spółki Nikon, jednak sporo innych programów jest w stanie bez problemu odczytać dane zapisane w tym formacie, zwykle dzięki odpowiednich wtyczek, na przykład CameraRAW dla Photoshopa czy UFRaw dla Gimpa, potrafiącej także jako samodzielny program przekonwertować NEF do formatu TIFF.

Definicja Procesy Fotograficzne:
Co to jest fotograficzne – ogół mechanizmów chemicznych prowadzących do uzyskania zdjęć fotograficznych - zarówno negatywowych jak i pozytywowych, w tym również wykorzystywanych do uzyskiwania materiałów pliki nef co znaczy.
Definicja Pentax:
Co to jest Pentax - marka aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez japońską firmę Pentax Corporation. Pionier w zakresie miniaturyzacji aparatów fotograficznych pliki nef krzyżówka.
Definicja Plan Amerykański:
Co to jest sposób kadrowania planu filmowego albo fotografii, opierający na jednoczesnym pokazaniu postaci ludzkiej od wysokości nieco ponad kolan do miejsca tuż nad głową. Stosowany raczej do filmowania pliki nef co to jest.
Definicja Piktorializm:
Co to jest w fotografii artystycznej zapoczątkowany przed rokiem 1890 w Anglii. Estetyka piktorialna opierała się na indywidualnym wpływie twórcy na każdą odbitkę (zerwanie z mechanicznym procesem pozytywowym pliki nef słownik.

Działanie Nef Pliki znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: