Do czego służy Nef Pliki. Definicja użytkowanym poprzez firmę Nikon. Pliki NEF mogą zawierać dane.
pliki co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pliki NEF

Do czego służy PLIKI NEF: NEF (Nikon Electronic Format) jest formatem zapisu danych użytkowanym poprzez firmę Nikon. Pliki NEF mogą zawierać dane bezpośrednio z matrycy cyfrowego aparatu fotograficznego albo skanera (RAW) jak także oryginalne dane poddane obróbce w odpowiednim programie graficznym (na przykład Nikon Capture NX). Dodatkowo w pliku NEF zapisane są ustawienia aparatu albo skanera i poszczególne fazy obróbki w programie graficznym, dzięki czemu zapewniona jest bezstratna obróbka zdjęć, sposobność powrotu w każdej chwili do poprzedniej wersji, a nawet zapis kilku wersji zdjęcia w jednym pliku. Pliki NEF mogą być kompresowane szczególnym algorytmem, co daje oszczędność miejsca rzędu 50-60%. Kompresja zastosowana w plikach NEF jest kompresją stratną, jednak algorytm jest tak dobrany, by starty były praktycznie niewykrywalne, podobnie do plików mp3 o najwyższej jakości. W aparatach profesjonalnych (D2X, D2Xs) i semi-profesjonalych (D200) jest sposobność wyłączenia kompresji plików NEF, domyślnie włączonej w aparatach (D40, D40x, D50, D70, D70s, D80). Format NEF jest w pełni obsługiwany jedynie poprzez oprogramowanie spółki Nikon, jednak sporo innych programów jest w stanie bez problemu odczytać dane zapisane w tym formacie, zwykle dzięki odpowiednich wtyczek, na przykład CameraRAW dla Photoshopa czy UFRaw dla Gimpa, potrafiącej także jako samodzielny program przekonwertować NEF do formatu TIFF.

Definicja Pryzmat Pentagonalny, Pięciokątny:
Co to jest pentagonalny - pryzmat pięciokątny. Wpadające światło dzięki całkowitemu wewnętrznemu odbiciu, odbijają się od 2 płaszczyzn, nachylonych do siebie pod kątem 45 stopni. Powierzchnie odbijające pliki nef.
Definicja Prawo Bunsena I Roscoe:
Co to jest Roscoe'a ustala zależność wydajności chemicznych reakcji fotochemicznych od natężenia światła powodującego zajście tej reakcji. Prawo to głosi iż: Masa produktu reakcji inicjowanej fotochemicznie pliki nef.
Definicja Perspektywa Żabia:
Co to jest sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu poniżej środka rejestrowanego obiektu. Przedmiot sprawia wtedy regularnie wrażenie większego niż jest w rzeczywistości pliki nef.
Definicja Powiększalnik:
Co to jest przyrząd optyczny wykorzystywany do rzutowania obrazu (zwykle negatywowego) na materiał światłoczuły (przeważnie papier fotograficzny) w celu otrzymania odbitki. Przeważnie służy do rzutowania pliki nef.

Działanie Nef Pliki znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: