Do czego służy Nef Pliki. Definicja użytkowanym poprzez firmę Nikon. Pliki NEF mogą zawierać dane.
pliki co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pliki NEF

Do czego służy PLIKI NEF: NEF (Nikon Electronic Format) jest formatem zapisu danych użytkowanym poprzez firmę Nikon. Pliki NEF mogą zawierać dane bezpośrednio z matrycy cyfrowego aparatu fotograficznego albo skanera (RAW) jak także oryginalne dane poddane obróbce w odpowiednim programie graficznym (na przykład Nikon Capture NX). Dodatkowo w pliku NEF zapisane są ustawienia aparatu albo skanera i poszczególne fazy obróbki w programie graficznym, dzięki czemu zapewniona jest bezstratna obróbka zdjęć, sposobność powrotu w każdej chwili do poprzedniej wersji, a nawet zapis kilku wersji zdjęcia w jednym pliku. Pliki NEF mogą być kompresowane szczególnym algorytmem, co daje oszczędność miejsca rzędu 50-60%. Kompresja zastosowana w plikach NEF jest kompresją stratną, jednak algorytm jest tak dobrany, by starty były praktycznie niewykrywalne, podobnie do plików mp3 o najwyższej jakości. W aparatach profesjonalnych (D2X, D2Xs) i semi-profesjonalych (D200) jest sposobność wyłączenia kompresji plików NEF, domyślnie włączonej w aparatach (D40, D40x, D50, D70, D70s, D80). Format NEF jest w pełni obsługiwany jedynie poprzez oprogramowanie spółki Nikon, jednak sporo innych programów jest w stanie bez problemu odczytać dane zapisane w tym formacie, zwykle dzięki odpowiednich wtyczek, na przykład CameraRAW dla Photoshopa czy UFRaw dla Gimpa, potrafiącej także jako samodzielny program przekonwertować NEF do formatu TIFF.

Definicja Perspektywa Żabia:
Co to jest sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu poniżej środka rejestrowanego obiektu. Przedmiot sprawia wtedy regularnie wrażenie większego niż jest w rzeczywistości pliki nef.
Definicja Proszek Błyskowy, Fotobłysk, Magnezja:
Co to jest także fotobłysk) - proszek składający się z pyłu aluminiowego albo magnezowego i substancji utleniającej np. chloranu potasu, w trakcie spalania której wydziela się wiele światła i ciepła i pliki nef.
Definicja Powiększalnik:
Co to jest przyrząd optyczny wykorzystywany do rzutowania obrazu (zwykle negatywowego) na materiał światłoczuły (przeważnie papier fotograficzny) w celu otrzymania odbitki. Przeważnie służy do rzutowania pliki nef.
Definicja Perspektywa Ptasia:
Co to jest Perspektywa ptasia - sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu nad przedmiotem fotografowanym albo filmowanym pliki nef.

Działanie Nef Pliki znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: