Do czego służy Światła Pomiar. Definicja ekspozycji fotografowanego obiektu. Przeprowadzany jest.
pomiar światła co to jest

Czy przydatne?

Definicja Pomiar światła

Do czego służy POMIAR ŚWIATŁA: Pomiar światła służy prawidłowemu ustawieniu parametrów ekspozycji fotografowanego obiektu. Przeprowadzany jest przy użyciu zewnętrznego, bądź wewnętrznego światłomierza aparatu fotograficznego. W razie aparatu z wewnętrznym światłomierzem działającym w trybie TTL (pomiar poprzez obiektyw) możemy wyróżnić następujące tryby pomiaru światła: pomiar punktowy (spot), pomiar centralnie-ważony i pomiar matrycowy.

Definicja Perspektywa Ptasia:
Co to jest Perspektywa ptasia - sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu nad przedmiotem fotografowanym albo filmowanym pomiar światła.
Definicja Peryskop:
Co to jest Peryskop to dwusoczewkowy obiektyw fotograficzny, składający się z identycznych soczewek umieszczonych po przeciwnych stronach przysłony. Rozwiązanie takie pozwala wyeliminować dystorsję pomiar światła.
Definicja Powiększalnik:
Co to jest przyrząd optyczny wykorzystywany do rzutowania obrazu (zwykle negatywowego) na materiał światłoczuły (przeważnie papier fotograficzny) w celu otrzymania odbitki. Przeważnie służy do rzutowania pomiar światła.
Definicja Przerywacz Fotograficzny, Stoper:
Co to jest – pośrednia kąpiel fotograficzna, w procesie wywoływania negatywowego, jak i pozytywowego (pomiędzy wywołaniem a utrwaleniem). Jej działanie opiera się na: Spowolnieniu albo zatrzymaniu działania pomiar światła.

Działanie Światła Pomiar znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: