Do czego służy Bromolejowy Przetłok. Definicja obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju.
przetłok bromolejowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Przetłok bromolejowy

Do czego służy PRZETŁOK BROMOLEJOWY: Przetłok bromolejowy - metoda tworzenia artystycznych obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju, zaliczana do technik chromianowych pośrednich. Bazuje ona na tym, że odbieloną i zgarbowaną odbitkę srebrową pokrywa się farbą olejną (tak jak w bromoleju) z tym, iż w kolejnym etapie niewyschnięty jeszcze obraz przenoszony jest na inny papier dzięki pras do technik graficznych. Tę pracochłonną i szlachetną technikę stosowali z powodzeniem artyści tacy jak Robert Demachy, a w Polsce Jan Bułhak, Wojciech Buyko, Tadeusz Cyprian i Bolesław Gardulski. Chętnie wykorzystywał ją również Tadeusz Przypkowski. Po II wojnie światowej używana raczej rzadko.

Definicja Polaroid:
Co to jest symbol towarowy spółki Polaroid Corporation, który pierwotnie był nazwą płytki wykonanej z przezroczystego tworzywa sztucznego, posiadającego umiejętność polaryzacji światła. Oryginalny polaroid przetłok bromolejowy.
Definicja Porst:
Co to jest marka aparatów fotograficznych. Pod tą nazwą występują modele aparatów różnych spółek, zazwyczaj japońskich, ale również rosyjskich i amerykańskich. To są precyzyjne kopie poszczególnych modeli, ale przetłok bromolejowy.
Definicja Perspektywa Żabia:
Co to jest sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu poniżej środka rejestrowanego obiektu. Przedmiot sprawia wtedy regularnie wrażenie większego niż jest w rzeczywistości przetłok bromolejowy.
Definicja Pierścienie Pośrednie:
Co to jest pośrednie to tuleje stosowane w makrofotografii. Ich zadaniem jest powiększenie odległości obiektywu od błony fotograficznej. Dzięki ich wykorzystaniu minimalizuje się min. odległość fotografowania przetłok bromolejowy.

Działanie Bromolejowy Przetłok znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: