Do czego służy Bromolejowy Przetłok. Definicja obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju.
bromolejowy przetłok co to jest

Czy przydatne?

Definicja Przetłok bromolejowy

Do czego służy PRZETŁOK BROMOLEJOWY: Przetłok bromolejowy - metoda tworzenia artystycznych obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju, zaliczana do technik chromianowych pośrednich. Bazuje ona na tym, że odbieloną i zgarbowaną odbitkę srebrową pokrywa się farbą olejną (tak jak w bromoleju) z tym, iż w kolejnym etapie niewyschnięty jeszcze obraz przenoszony jest na inny papier dzięki pras do technik graficznych. Tę pracochłonną i szlachetną technikę stosowali z powodzeniem artyści tacy jak Robert Demachy, a w Polsce Jan Bułhak, Wojciech Buyko, Tadeusz Cyprian i Bolesław Gardulski. Chętnie wykorzystywał ją również Tadeusz Przypkowski. Po II wojnie światowej używana raczej rzadko.

Definicja Przerywacz Fotograficzny, Stoper:
Co to jest – pośrednia kąpiel fotograficzna, w procesie wywoływania negatywowego, jak i pozytywowego (pomiędzy wywołaniem a utrwaleniem). Jej działanie opiera się na: Spowolnieniu albo zatrzymaniu działania przetłok bromolejowy co znaczy.
Definicja Plan Amerykański:
Co to jest sposób kadrowania planu filmowego albo fotografii, opierający na jednoczesnym pokazaniu postaci ludzkiej od wysokości nieco ponad kolan do miejsca tuż nad głową. Stosowany raczej do filmowania przetłok bromolejowy krzyżówka.
Definicja Praktica:
Co to jest analogowych aparatów fotograficznych wytwarzanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych (Pentacon) od 1949 roku. To są lustrzanki małoobrazkowe. Odtąd powstało kilkanaście modeli z przetłok bromolejowy co to jest.
Definicja Proces C-41:
Co to jest wysokotemperaturowy (ok. 37°C) mechanizm obróbki materiału światłoczułego - negatywów barwnych jak i czarno białych. Użytkowany raczej w punktach usługowych wykonujących odbitki - laboratoriach przetłok bromolejowy słownik.

Działanie Bromolejowy Przetłok znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: