Do czego służy Bromolejowy Przetłok. Definicja obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju.
przetłok bromolejowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Przetłok bromolejowy

Do czego służy PRZETŁOK BROMOLEJOWY: Przetłok bromolejowy - metoda tworzenia artystycznych obrazów fotograficznych, rozwinięcie bromoleju, zaliczana do technik chromianowych pośrednich. Bazuje ona na tym, że odbieloną i zgarbowaną odbitkę srebrową pokrywa się farbą olejną (tak jak w bromoleju) z tym, iż w kolejnym etapie niewyschnięty jeszcze obraz przenoszony jest na inny papier dzięki pras do technik graficznych. Tę pracochłonną i szlachetną technikę stosowali z powodzeniem artyści tacy jak Robert Demachy, a w Polsce Jan Bułhak, Wojciech Buyko, Tadeusz Cyprian i Bolesław Gardulski. Chętnie wykorzystywał ją również Tadeusz Przypkowski. Po II wojnie światowej używana raczej rzadko.

Definicja Perspektywa Ptasia:
Co to jest Perspektywa ptasia - sposób kadrowania zdjęcia albo ujęcia polegajacy na ustawieniu obiektywu nad przedmiotem fotografowanym albo filmowanym przetłok bromolejowy.
Definicja Proszek Błyskowy, Fotobłysk, Magnezja:
Co to jest także fotobłysk) - proszek składający się z pyłu aluminiowego albo magnezowego i substancji utleniającej np. chloranu potasu, w trakcie spalania której wydziela się wiele światła i ciepła i przetłok bromolejowy.
Definicja Procesy Fotograficzne:
Co to jest fotograficzne – ogół mechanizmów chemicznych prowadzących do uzyskania zdjęć fotograficznych - zarówno negatywowych jak i pozytywowych, w tym również wykorzystywanych do uzyskiwania materiałów przetłok bromolejowy.
Definicja Papier Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny – materiał światłoczuły w formie papieru pokrytego światłoczułą warstwą zawiesiny chlorków albo bromków srebra w żelatynie. Aktualnie użytkowane są dwa rodzaje podłoża: papierowe i przetłok bromolejowy.

Działanie Bromolejowy Przetłok znaczenie w Słownik na P .

  • Dodano:
  • Autor: