Słownik Autyzm. Leczenie rozwojowym, charakteryzującym się trzema kluczowymi cechami patologii.
autyzm co to jest

Czy przydatne?

Definicja Autyzm

Co to znaczy AUTYZM: Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem rozwojowym, charakteryzującym się trzema kluczowymi cechami patologii funkcjonowania: * skrajnym unikaniem poprzez dziecko kontaktów z innymi ludźmi
* potrzebą zachowania niezmienności otoczenia
* poważnym zaburzeniem mowyZazwyczaj nieprawidłowości zaczynają ujawniac przed 3. rokiem życia.w najwyższym stopniu charakterystyczne jest wycofywanie się dziecka z wszelkich kontaktów, które może przybrać trwały charakter, co na płaszczyźnie osobowej prowadzi do niemożności dokonywania zamiany uczuciowej. Dorośli powinni tu pełnić rolę przewodników w poznawaniu świata i porządkowaniu doświadczeń. W przeciwnym wypadku ograniczeniu ulega postęp intelektualny, nie rozwija się mowa, z czego wynikają poważne skutki dla myślenia.W takiej sytuacji obserwuje się u dzieci autystycznch przywiązanie do "talizmanów", stereotypie ruchowe (ciągłe powtarzanie tych samych gestów), mowę echolaliczną (powtarzanie całości albo części usłyszanych wypowiedzi), rózne metody redukcji napięcia (na przykład: darcie papierów, przelewanie wody i tym podobne)w okolicy takich objawów dzieci autystyczne regularnie charakteryzuje cały szereg niespecyficznych problemów, jak: fobie, zaburzenia snu i odżywiania, napady złości czy agresja.w razie większości dzieci autystycznych zauważalny jest także brak spontaniczności i pomysłowości w organizowaniu sobie wolnego czasu,a również trudności w podejmowaniu decyzji dotyczących zlożonych czynności.aktualnie psychologowie dysponują coraz skuteczniejszymi metodami docierania do autystycznych dzieci i towarzyszenia im w ich przeżyciach. Nie wszystkim osobom autystycznym udaje się nawet wyjść z autyzmu. Jednak zwykle deficyty z dzieciństwa są obecne również w życiu dorosłym i dotyczą raczej socjalizacji, komunikacji i zainteresowań.Kościelska M. (2000) Psychologia kliniczna dziecka. w: Strealu J. (red) Psychologia. Książka akademicki T.III, Gdańsk GWP.regulacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10. Opisy kliniczne i wskazówki diagnostyczne. (1997) Kraków — Warszawa, Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne „Vesalius”
Definicja Agresja:
Co to jest odnosząc się do szerokiej gamy działań charakteryzujących się na przykład atakowaniem czy wrogością. Zwykle definicja "agresja" ustala takie działania, co do których można przypuszczać, iż autyzm.
Definicja Alkoholik:
Co to jest Osoba dotknięta alkoholizmem. Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie autyzm.
Definicja Abstynencja:
Co to jest od używania substancji psychoaktywnych albo (w tym: picia napojów alkoholowych). Przyczyną mogą być wyznawane zasady.patrz także: trzeźwość Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa autyzm.
Definicja Aleksytymia:
Co to jest odczuwania, uświadamiania sobie, rozumienia i zwerbalizowania własnych emocji. Aleksytymicy przejawiają niezdolność do werbalizacji własnych emocji, odróżnienia pobudzenia fizjologicznego od autyzm.

Leczenie Autyzm znaczenie w Definicje leczenie A .

  • Dodano:
  • Autor: