Definicja Dyferencjał. Co znaczy zębata, której klasyczne działanie bazuje na przekazywaniu.
dyferencjał co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dyferencjał

Co znaczy DYFERENCJAŁ: Mechaniczna przekładnia zębata, której klasyczne działanie bazuje na przekazywaniu jednakowego momentu obrotowego na oba koła z wyjątkiem oporu, jaki napotyka. Mówiąc pokrótce, koło które posiada mniejsze opory toczenia jest w stanie obracać się szybciej od tego, które wymaga większego momentu do ruszenia. Dyferencjał użytkowany jest w układzie napędowym pojazdów. Regularnie nazywany jest również mechanizmem różnicowym. Jego zadaniem jest kompensacja różnicy prędkości obrotowej pomiędzy poszczególnymi osiami. Pozwala on na zminimalizowanie naprężeń w układzie przeniesienia napędu, których konsekwencją może być szybsze zużycie opon, powiększenie spalania samochodu, degradacja przekładni. W ekstremalnych sytuacjach naprężenia powodować mogą tak zwany 'ukręcenie półosi'. Zjawiska te występują przeważnie w trakcie pokonywania zakrętów, jazdy po nierównym terenie o zróżnicowanej przyczepności. Pojazdy terenowe bardzo regularnie zaopatrzone są w blokady systemów różnicowych. Po ich zablokowaniu pojazd wykazuje takie właściwości, jakby jego oś była sztywna. Niestety tego rozwiązania korzystać należy w bardzo ekstremalnych sytuacjach. W sytuacji długiej jazdy z zablokowanym dyferencjałem po twardym podłożu może dojść do uszkodzenia układu napędowego.Producent: Haldex, Torsen.

Definicja Dopuszczalna Ładowność:
Co to jest Wg kodeksu drogowego to jest największa masa ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd. Stanowi ona różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu dyferencjał.
Definicja D-CAT:
Co to jest Advanced Technology, nowoczesna technologia użytkowana w silnikach wysokoprężnych. Zaprojektowano ją raczej z myślą o zmniejszeniu szkodliwości silników wysokoprężnych na środowisko naturalne dyferencjał.
Definicja Dopuszczalna Masa Całkowita:
Co to jest Wg kodeksu drogowego to jest największa, ustalona właściwymi uwarunkowaniami technicznymi masa pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze dyferencjał.
Definicja Dwumasowe Koło Zamachowe:
Co to jest silnika umieszczony na wale korbowym. Koło zamachowe służy do krótkotrwałego magazynowania energii kinetycznej służącej do podtrzymywania ruchu silnika w trakcie etapy sprężania. Koło zamachowe jest dyferencjał.

Czym jest Dyferencjał znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: