Definicja Dyferencjał. Co znaczy zębata, której klasyczne działanie bazuje na przekazywaniu.
dyferencjał co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dyferencjał

Co znaczy DYFERENCJAŁ: Mechaniczna przekładnia zębata, której klasyczne działanie bazuje na przekazywaniu jednakowego momentu obrotowego na oba koła z wyjątkiem oporu, jaki napotyka. Mówiąc pokrótce, koło które posiada mniejsze opory toczenia jest w stanie obracać się szybciej od tego, które wymaga większego momentu do ruszenia. Dyferencjał użytkowany jest w układzie napędowym pojazdów. Regularnie nazywany jest również mechanizmem różnicowym. Jego zadaniem jest kompensacja różnicy prędkości obrotowej pomiędzy poszczególnymi osiami. Pozwala on na zminimalizowanie naprężeń w układzie przeniesienia napędu, których konsekwencją może być szybsze zużycie opon, powiększenie spalania samochodu, degradacja przekładni. W ekstremalnych sytuacjach naprężenia powodować mogą tak zwany 'ukręcenie półosi'. Zjawiska te występują przeważnie w trakcie pokonywania zakrętów, jazdy po nierównym terenie o zróżnicowanej przyczepności. Pojazdy terenowe bardzo regularnie zaopatrzone są w blokady systemów różnicowych. Po ich zablokowaniu pojazd wykazuje takie właściwości, jakby jego oś była sztywna. Niestety tego rozwiązania korzystać należy w bardzo ekstremalnych sytuacjach. W sytuacji długiej jazdy z zablokowanym dyferencjałem po twardym podłożu może dojść do uszkodzenia układu napędowego.Producent: Haldex, Torsen.

Definicja Duroplast:
Co to jest tworzywo, które powstaje pod wpływem ogrzewania albo działania związków chemicznych, utwardzaczy. Jego nazwa pochodzi od łacińsko-greckich słów: durus (twardy) i plastos (ulepiony). Dzięki dyferencjał.
Definicja Dwusuwowy, Silnik:
Co to jest spalinowy, gdzie cztery etapy pracy realizowane są pośrodku dwóch suwów, od górnego do dolnego położenia tłoka. Te etapy to: ssanie, sprężanie, robota i wydech. Silnik dwusuwowy może być zarówno dyferencjał.
Definicja Dopuszczalna Ładowność:
Co to jest Wg kodeksu drogowego to jest największa masa ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd. Stanowi ona różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu dyferencjał.
Definicja DOHC:
Co to jest Camshaft, podwójny, głowicowy albo górny wałek rozrządu. To jest konstrukcja umożliwiająca sterowanie robotą zaworów przy użyciu dwóch wałków rozrządu, umieszczonych w głowicy silnika. Technologia ta dyferencjał.

Czym jest Dyferencjał znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: