Definicja Haldex. Co znaczy wiskotycznego, używana do blokowania międzyosiowego systemu różnicowego.
haldex co to jest

Czy przydatne?

Definicja Haldex

Co znaczy HALDEX: To jest modyfikacja sprzęgła wiskotycznego, używana do blokowania międzyosiowego systemu różnicowego. Pozwala ono na stały podział momentu napędowego na koła obu osi. Jest różna ono od tradycyjnego sprzęgła wiskotycznego, gdzie płytki odpowiedzialne za przenoszenie napędu łączyły się samoczynnie pod wpływem różnicy prędkości obrotowych kół przedniej i tylnej osi. W konstrukcji sprzęgła Haldex płytki połączone są w sposób kontrolowany, dzięki elektro-hydraulicznemu układowi. Okres obrotowy może być regulowany bardzo płynnie dzięki możliwości częściowego albo całkowitego połączenia płytek. Ciśnienie oleju w zaworze sterowane jest elektronicznie, dzięki przekazywanym wiadomościom o różnicy w obrotach kół obu osi, a również położenia koła kierownicy, kąta nacisku pedału gazu, ciśnienia w układzie hamulcowym i obrotach silnika.Sprzęgło Haldex może pozwolić nawet na przenoszenie momentu obrotowego wynoszącego powyżej 300 Nm. Za jego stosowaniem przemawia również sposobność współpracy z elektronicznymi układami jezdnymi, jak ABS i ESP.

Definicja HHC:
Co to jest funkcja zapobiegająca staczaniu się pojazdu przy podjeżdżaniu albo zjeżdżaniu z górki. Jego działanie bazuje na tym, iż układ hamulcowy samoczynnie utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym do czasu haldex.
Definicja HEMI:
Co to jest nazwa, a zarazem typ silnika, którego skrót pochodzi od nazwy 'hemispherical'. Po polsku znaczy to zwyczajnie 'półsferyczny. Nazwa ta wzięła się od rodzaju komory spalania jaką w nim zastosowano haldex.
Definicja HUD:
Co to jest wyświetlacz na wysokości głowy. Do motoryzacji mechanizm ten zawędrował aż z lotnictwa bojowego. Jego działanie bazuje na wyświetlaniu różnych informacji po wewnętrznej stronie szyby dzięki haldex.
Definicja HBA:
Co to jest Assist, hydrauliczny mechanizm wspomagania nagłego hamowania. Zadaniem tego urządzenia jest wsparcie przy użyciu elektroniczno-hydraulicznego mechanizmu układu hamowania. Jego działanie bazuje na haldex.

Czym jest Haldex znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: