Do czego służy Technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz. Definicja wykonywania fotografii.
technika high wysoka tonacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz

Do czego służy TECHNIKA HIGH-KEY - WYSOKA TONACJA - WYSOKI KLUCZ: High key (z angielskiego: wysoka tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu jest ograniczona do minimum - w zasadzie unika się czarnych płaszczyzn, starając się dobrać jak najwięcej jasnych plam. Do wywoływania zdjęć używa się papieru normalnego albo specjalnego. Technikę tę stosuje się w pierwszej kolejności wobec fotografii elementów jasnych, na przykład osób jasnej karnacji, bielizny, białych kwiatów albo przy zamiarach podkreślenia delikatności przedmiotu, spokoju chwili fotografowania. Metoda kluczy jest techniką świadomego wyboru, tak więc obrazowane przy jej zastosowaniu mogą być także krajobrazy i architektura. Istotnym w tej technice jest dobranie oświetlenia i czasu ekspozycji, żeby tło było jasne, element od niego oddalony na tyle, aby cienie były niewidoczne dla aparatu. Oświetlenie powinno być silne, a zarazem jak w najwyższym stopniu rozproszone - najlepiej skierowane w zupełnie przeciwną stronę niż przedmiot fotografowany. Negatyw powinien posiadać sporą gęstość optyczną i zostać obficie naświetlony - niemal do granic prześwietlenia. Regularnie można się spotkać (nawet w poezji) z błędnym tłumaczeniem nazwy: wysoki klucz, które jest rezultatem niechlujnego przełożenia terminu key, bez uwzględnienia jego różnych znaczeń i kontekstu.

Definicja Telecentryczność:
Co to jest własność układów optycznych (na przykład obiektywów fotograficznych) polegająca na wzajemnej równoległości promieni świetlnych wychodzących z układu. Promienie te padają w dalszym ciągu na obiekt technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz.
Definicja Telekonwerter:
Co to jest zespół soczewek mocowany między aparatem fotograficznym a obiektywem w celu zwiększenia centralnej części obrazu dawanego poprzez obiektyw fotograficzny. Np. telekonwerter 2x zwiększa centralną część technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz.
Definicja Tryplet Cooka:
Co to jest Tryplet Cooka to pierwszy, trzysoczewkowy obiektyw fotograficzny będący anastygmatem\ - obiektywem o skorygowanych aberracjach. Był trudny technologicznie i czuły na dokładność montażu technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz.
Definicja TTL - Through The Lens:
Co to jest TTL (z angielskiego: poprzez obiektyw) - użytkowany w lustrzankach, jak także w bardziej zaawansowanych aparatach kompaktowych (zarówno analogowych jak i cyfrowych) pomiar światła odbitego od technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz.

Działanie Technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: