Do czego służy Technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz. Definicja wykonywania fotografii.
technika high wysoka tonacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz

Do czego służy TECHNIKA HIGH-KEY - WYSOKA TONACJA - WYSOKI KLUCZ: High key (z angielskiego: wysoka tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu jest ograniczona do minimum - w zasadzie unika się czarnych płaszczyzn, starając się dobrać jak najwięcej jasnych plam. Do wywoływania zdjęć używa się papieru normalnego albo specjalnego. Technikę tę stosuje się w pierwszej kolejności wobec fotografii elementów jasnych, na przykład osób jasnej karnacji, bielizny, białych kwiatów albo przy zamiarach podkreślenia delikatności przedmiotu, spokoju chwili fotografowania. Metoda kluczy jest techniką świadomego wyboru, tak więc obrazowane przy jej zastosowaniu mogą być także krajobrazy i architektura. Istotnym w tej technice jest dobranie oświetlenia i czasu ekspozycji, żeby tło było jasne, element od niego oddalony na tyle, aby cienie były niewidoczne dla aparatu. Oświetlenie powinno być silne, a zarazem jak w najwyższym stopniu rozproszone - najlepiej skierowane w zupełnie przeciwną stronę niż przedmiot fotografowany. Negatyw powinien posiadać sporą gęstość optyczną i zostać obficie naświetlony - niemal do granic prześwietlenia. Regularnie można się spotkać (nawet w poezji) z błędnym tłumaczeniem nazwy: wysoki klucz, które jest rezultatem niechlujnego przełożenia terminu key, bez uwzględnienia jego różnych znaczeń i kontekstu.

Definicja Telekonwerter:
Co to jest zespół soczewek mocowany między aparatem fotograficznym a obiektywem w celu zwiększenia centralnej części obrazu dawanego poprzez obiektyw fotograficzny. Np. telekonwerter 2x zwiększa centralną część technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz co znaczy.
Definicja Tabela Naświetlań:
Co to jest tabela do wyznaczania warunków ekspozycji) to obiekt ułatwiający ustawienie warunków ekspozycji bez światłomierza. Pierwsze były tabelami uzależniającymi czas ekspozycji i przysłonę od czułości filmu technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz krzyżówka.
Definicja Tonowanie:
Co to jest odmiennie wirażowanie - w fotografii czarno-białej przekształcanie ciemnych partii obrazu na wybrany kolor poprzez wymianę srebra metalicznego na jego związki albo barwnik. Najczęsciej użytkowaną technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz co to jest.
Definicja Technika Low-Key - Niska Tonacja - Niski Klucz:
Co to jest angielskiego: niska tonacja) jest techniką wykonywania fotografii polegającą na dobraniu odpowiednich tematów o przewadze nasyconych, ciemnych tonów. W tej technice skala zaczernień pozytywu technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz słownik.

Działanie Technika high-key - wysoka tonacja - wysoki klucz znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: