Do czego służy Fotograficzny Utrwalacz. Definicja następuje utrwalenie obrazu naświetlonego i.
utrwalacz fotograficzny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Utrwalacz fotograficzny

Do czego służy UTRWALACZ FOTOGRAFICZNY: Utrwalacz fotograficzny - kąpiel fotograficzna, gdzie następuje utrwalenie obrazu naświetlonego i wywołanego na materiale światłoczułym (na przykład filmie albo papierze fotograficznym) przez trwałe pozbawienie tego materiału właściwości światłoczułych, zapewniając obojętność na działanie promieniowania. Zadaniem utrwalacza jest rozpuszczenie pozostałych w emulsji fotograficznej i niezredukowanych światłoczułych soli srebra. Przeważnie użytkowanym utrwalaczem w fotografii czarno-białej i barwnej jest roztwór tiosiarczanu sodu (z kwaśnym siarczynem sodu jako substancją zakwaszającą), który wyparł użytkowany przedtem wysokotoksyczny cyjanek potasu.

Definicja Utrwalanie:
Co to jest z mechanizmów fotograficznych sprawiający, iż materiał fotograficzny nie reaguje już na światło. Utrwalanie bazuje na rozpuszczeniu i usunięciu z materiału fotograficznego substancji światłoczułej a utrwalacz fotograficzny.
Definicja Układ Optyczny:
Co to jest zespół dwóch albo więcej przedmiotów optycznych, biorących udział w tworzeniu obrazu w przyrządzie optycznym. W zależności od konstrukcji układu optycznego, światło może poprzez jego poszczególne utrwalacz fotograficzny.

Działanie Fotograficzny Utrwalacz znaczenie w Słownik na U .

  • Dodano:
  • Autor: