Słownik Anon Al. Leczenie ekipa wzajemnej pomocy dla członków rodzin alkoholików. Ruch Al-Anon.
anon co to jest

Czy przydatne?

Definicja Anon Al

Co to znaczy AL-ANON: Oparta na tradycjach Dwunastu Kroków AA ekipa wzajemnej pomocy dla członków rodzin alkoholików. Ruch Al-Anon powstał, gdy żony pierwszych uczestników odkryły, iż problemy w pożyciu z małżonkami pojawiały się z wyjątkiem tego, czy obecnie pili, czy pozostawali w abstynencji. Program Al-Anon jest oparty na założeniu, iż jedyną osobą, którą człowiek może zmienić i kontrolować jest on sam. Członkowie grup są zachęcani, aby z wyjątkiem poczynań alkoholika w rodzinie, znaleźli dla siebie nowy, akceptowalny styl życia. Al-Anon przyjęło hasła i ich fundamentalną formę organizacji - mitingi. Należący do Al-Anon deklarują własną bezsilność wobec alkoholizmu członka rodziny, a ich wysiłki skierowane są na zrozumieniu włsanych reakcji i zastąpieniu ich zachowaniami sprzyjającymi zdrowemu życiu. Program Al-Anon skierowny jest na dokonywanie zmian i postęp. Uczestnicy mitingów uczą się odpowiedzialności za samych siebie, przez zaniechanie koncentracji na bliskim sobie alkoholiku przez "pełne miłości oderwanie się" od niego. Słownik terminów. Alkohol i narkotyki] (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Abstynencja:
Co to jest od używania substancji psychoaktywnych albo (w tym: picia napojów alkoholowych). Przyczyną mogą być wyznawane zasady.patrz także: trzeźwość Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa al-anon co znaczy.
Definicja AIDS:
Co to jest angielskiej nazwy acquired immunodeficiency syndrome, po polsku zespół nabytego upośledzenia odporności to końcowy faza zakażenia HIV, charakteryzujący się wystąpieniem chorób definiujących AIDS al-anon krzyżówka.
Definicja Autyzm:
Co to jest jest zaburzeniem rozwojowym, charakteryzującym się trzema kluczowymi cechami patologii funkcjonowania: * skrajnym unikaniem poprzez dziecko kontaktów z innymi ludźmi * potrzebą zachowania al-anon co to jest.
Definicja Alkoholik:
Co to jest Osoba dotknięta alkoholizmem. Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie al-anon słownik.

Leczenie Anon Al znaczenie w Definicje leczenie A .

  • Dodano:
  • Autor: