Słownik Anon Al. Leczenie ekipa wzajemnej pomocy dla członków rodzin alkoholików. Ruch Al-Anon.
anon co to jest

Czy przydatne?

Definicja Anon Al

Co to znaczy AL-ANON: Oparta na tradycjach Dwunastu Kroków AA ekipa wzajemnej pomocy dla członków rodzin alkoholików. Ruch Al-Anon powstał, gdy żony pierwszych uczestników odkryły, iż problemy w pożyciu z małżonkami pojawiały się z wyjątkiem tego, czy obecnie pili, czy pozostawali w abstynencji. Program Al-Anon jest oparty na założeniu, iż jedyną osobą, którą człowiek może zmienić i kontrolować jest on sam. Członkowie grup są zachęcani, aby z wyjątkiem poczynań alkoholika w rodzinie, znaleźli dla siebie nowy, akceptowalny styl życia. Al-Anon przyjęło hasła i ich fundamentalną formę organizacji - mitingi. Należący do Al-Anon deklarują własną bezsilność wobec alkoholizmu członka rodziny, a ich wysiłki skierowane są na zrozumieniu włsanych reakcji i zastąpieniu ich zachowaniami sprzyjającymi zdrowemu życiu. Program Al-Anon skierowny jest na dokonywanie zmian i postęp. Uczestnicy mitingów uczą się odpowiedzialności za samych siebie, przez zaniechanie koncentracji na bliskim sobie alkoholiku przez "pełne miłości oderwanie się" od niego. Słownik terminów. Alkohol i narkotyki] (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Agresja:
Co to jest odnosząc się do szerokiej gamy działań charakteryzujących się na przykład atakowaniem czy wrogością. Zwykle definicja "agresja" ustala takie działania, co do których można przypuszczać, iż al-anon.
Definicja Anonimowi Alkoholicy (AA):
Co to jest uczestnicy uzależnieni od alkoholu wspierają się wzajemnie w procesie zdrowienia. Anonimowi Alkoholicy mówią o sobie, iż są wspólnotą ludzi, którzy podzielone są swymi doświadczeniami, własną mocą i al-anon.
Definicja Alkoholik:
Co to jest Osoba dotknięta alkoholizmem. Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie al-anon.
Definicja Alkohol:
Co to jest ekipa związków organicznych, pochodnych węglowodorów. Etanol (alkohol etylowy) należy do tej klasy związków i jest kluczowym składnikiem psychoaktywnym napojów alkoholowych. Prócz wykorzystania do al-anon.

Leczenie Anon Al znaczenie w Definicje leczenie A .

  • Dodano:
  • Autor: