Słownik Bulimia. Leczenie zespołem charakteryzującym się okresowymi napadami obżarstwa i nadmierną.
bulimia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bulimia

Co to znaczy BULIMIA: Bulimia (żarłoczność psychiczna) jest zespołem charakteryzującym się okresowymi napadami obżarstwa i nadmierną koncentracją na kontroli masy ciała. Pacjentki z bulimią stosują skrajne sposoby przeciwdziałania przybieraniu na wadze. Pod różnymi względami żarłoczność psychiczna jest podobna do jadłowstrętu psychicznego. Podobnie jak w anoreksji, chorują raczej kobiety, lecz pierwsze symptomy występują w nieco późniejszym wieku. Zaburzenie to pojawia się niekiedy jako dalszy ciąg przewlekłego jadłowstrętu (jednakże bywa również odwrotna kolejność). Zdarza się, iż stan pacjentki z jadłowstrętem ulega poprawie, jest to przybiera ona na wadze, pojawiają się miesiączki, lecz pacjentka rozpoczyna przejadać się i wymiotować.Do rozpoznania bulimii niezbędne jest stwierdzenie wszystkich wymienionych objawów: * stałe zaabsorbowanie jedzeniem i niepowstrzymane marzenie albo poczucie przymusu jedzenia;
* nawracające epizody przejadania się, opierające na pochłanianiu olbrzymich ilości jedzenia w krótkich odstępach (przynajmniej 2 razy tygodniowo pośrodku trzech miesięcy);
* przeciwdziałanie przybieraniu na wadze; pacjentka stosuje w tym celu przynajmniej jedną z następujących metod: prowokowanie wymiotów, nadużywanie środków przeczyszczających, okresowe głodówki, przyjmowanie leków tłumiących łaknienie, preparatów tarczycy albo środków moczopędnych; chora ze współistniejącą cukrzycą może zaniechać przyjmowania insuliny;
* chorobliwa obawa przed otyłością; chora ustala nieprzekraczalne granice masy ciała, znacząco poniżej przedchorobowej czy optymalnej wg lekarza; regularnie, aczkolwiek nie zawsze, w przeszłości miał miejsce epizod jadłowstrętu psychicznego, moment dzielący te dwa zaburzenia wynosi od kilku miesięcy do wielu lat; poprzedzający epizod jadłowstrętu był pełnoobjawowy albo przebiegł w delikatny sposób, z umiarkowanym spadkiem masy ciała i/albo przejściowym zatrzymaniem miesiączek.
Częste wymiotowanie może powodować schorzenia dziąseł i ubytki zębów, odwodnienie, zaburzenia równowagi elektrolitowej, zaburzenia pracy serca, uszkodzenie nerek, odwrócenie perystaltyki jelit, tężyczki, napadów padaczkowych, osłabienia mięśni, czy do znacznego spadku masy ciała. W skrajnych sytuacjach prowadzi do arytmii pracy serca, mogącej wywołać zgon.W leczeniu bulimii stosuje się raczej psychoterapię. Mniejsze wykorzystanie znajdują niekiedy również leki przeciwdepresyjne.regulacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10. Opisy kliniczne i wskazówki diagnostyczne. (1997) Kraków — Warszawa, Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne „Vesalius”
Definicja Borderline (Osobowość Z Pogranicza):
Co to jest osobowości, gdzie jednostka żyje „na granicy” pomiędzy normalnym, przystosowanym funkcjonowaniem a rzeczywistymi zaburzeniami psychicznymi. Taką osobę charakteryzują rozmaite postacie niestabilności bulimia co znaczy.
Definicja Bezsenność:
Co to jest klasyfikacji schorzeń (ICD-10) bezsenność jest stanem niedostatecznej ilości i/albo jakości snu, który utrzymuje się poprzez dłuższy czas. Są jednak osoby, które śpią krótko i skarżą się na bulimia krzyżówka.
Definicja Barbiturany:
Co to jest tłumiącym na ośrodkowy układ nerwowy, pochodne kwasu barbiturowego. Barbiturany stosuje się jako leki przeciwdrgawkowe, znieczulające, uspokajające i nasenne - znacząco rzadziej - jako przeciwlękowe bulimia co to jest.
Definicja Binge Drinking:
Co to jest patrz: ciągi picia bulimia słownik.

Leczenie Bulimia znaczenie w Definicje leczenie B .

  • Dodano:
  • Autor: