Słownik Podtrzymująca Terapia. Leczenie substytutów substancji psychoaktywnej, od której.
terapia podtrzymująca co to jest

Czy przydatne?

Definicja Podtrzymująca Terapia

Co to znaczy TERAPIA PODTRZYMUJĄCA: Leczenie uzależnienia przez podawanie substytutów substancji psychoaktywnej, od której uzależniony jest pacjent. W relacji do substancji zastępczej występuje uzależnienie krzyżowe i tolerancja krzyżowa.Celem takiej terapii jest całkowite wyeliminowanie konkretnej substancji albo pomniejszenie szkód związanych z jej używaniem. Odpowiednikiem może być leczenie metadonowa uzależnionych od heroiny, która zapobiega między innymi dożylnemu podawaniu narkotyku, albo wykorzystywanie nikotynowej gumy do żucia poprzez palaczy.leczenie taka może trwać od kilku tygodniu nawet do kilkudziesięciu lat.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Tremor:
Co to jest patrz: drgawki alkoholowe terapia podtrzymująca.
Definicja Test Skriningowy:
Co to jest patrz: test przesiewowy terapia podtrzymująca.
Definicja Tolerancja Krzyżowa:
Co to jest na substancję, z którą nie miało się przedtem do czynienia. Tolerancja taka rozwija się w rezultacie ostrego albo przewlekłego używania innej substancji. Ujawnia się, gdy farmakologicznie czynna terapia podtrzymująca.
Definicja THC: Czterohydrokannabinol:
Co to jest Kluczowa substancja psychoaktywna zawarta w konopiach indyjskich. Stanowi w najwyższym stopniu czynny składnik marihuany. patrz także: kanabinole terapia podtrzymująca.

Leczenie Podtrzymująca Terapia znaczenie w Definicje leczenie T .

  • Dodano:
  • Autor: