Słownik Podtrzymująca Terapia. Leczenie substytutów substancji psychoaktywnej, od której.
podtrzymująca terapia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Podtrzymująca Terapia

Co to znaczy TERAPIA PODTRZYMUJĄCA: Leczenie uzależnienia przez podawanie substytutów substancji psychoaktywnej, od której uzależniony jest pacjent. W relacji do substancji zastępczej występuje uzależnienie krzyżowe i tolerancja krzyżowa.Celem takiej terapii jest całkowite wyeliminowanie konkretnej substancji albo pomniejszenie szkód związanych z jej używaniem. Odpowiednikiem może być leczenie metadonowa uzależnionych od heroiny, która zapobiega między innymi dożylnemu podawaniu narkotyku, albo wykorzystywanie nikotynowej gumy do żucia poprzez palaczy.leczenie taka może trwać od kilku tygodniu nawet do kilkudziesięciu lat.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Trzeźwość:
Co to jest abstynencja od środków psychoaktywnych i alkoholu.Trzeźwość jest warunkiem zdrowienia w programie AA i odnosi się w nim również do osiągnięć jednostki w kontrolowaniu się i utrzymywaniu równowagi terapia podtrzymująca co znaczy.
Definicja Test Przesiewowy:
Co to jest skriningowy. Narzędzie albo procedura ewaluacyjna o charakterze biologicznym albo psychologicznym, których kluczowym celem jest wykrycie w określonej populacji możliwie dużej liczby osób dotkniętych terapia podtrzymująca krzyżówka.
Definicja Test Skriningowy:
Co to jest patrz: test przesiewowy terapia podtrzymująca co to jest.
Definicja Tremor:
Co to jest patrz: drgawki alkoholowe terapia podtrzymująca słownik.

Leczenie Podtrzymująca Terapia znaczenie w Definicje leczenie T .

  • Dodano:
  • Autor: