Słownik Podtrzymująca Terapia. Leczenie substytutów substancji psychoaktywnej, od której.
terapia podtrzymująca co to jest

Czy przydatne?

Definicja Podtrzymująca Terapia

Co to znaczy TERAPIA PODTRZYMUJĄCA: Leczenie uzależnienia przez podawanie substytutów substancji psychoaktywnej, od której uzależniony jest pacjent. W relacji do substancji zastępczej występuje uzależnienie krzyżowe i tolerancja krzyżowa.Celem takiej terapii jest całkowite wyeliminowanie konkretnej substancji albo pomniejszenie szkód związanych z jej używaniem. Odpowiednikiem może być leczenie metadonowa uzależnionych od heroiny, która zapobiega między innymi dożylnemu podawaniu narkotyku, albo wykorzystywanie nikotynowej gumy do żucia poprzez palaczy.leczenie taka może trwać od kilku tygodniu nawet do kilkudziesięciu lat.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Trauma:
Co to jest patrz: uraz psychiczny terapia podtrzymująca.
Definicja Typologia Jellinka:
Co to jest Jellinka regulacja alkoholizmu, przedstawiona w książce „The disease koncept of alcoholism” (1960).Alkoholizm alfa — charakteryzujący się uzależnieniem psychicznym, nie przechodzącym w uzależnienie terapia podtrzymująca.
Definicja THC: Czterohydrokannabinol:
Co to jest Kluczowa substancja psychoaktywna zawarta w konopiach indyjskich. Stanowi w najwyższym stopniu czynny składnik marihuany. patrz także: kanabinole terapia podtrzymująca.
Definicja Trzeźwość:
Co to jest abstynencja od środków psychoaktywnych i alkoholu.Trzeźwość jest warunkiem zdrowienia w programie AA i odnosi się w nim również do osiągnięć jednostki w kontrolowaniu się i utrzymywaniu równowagi terapia podtrzymująca.

Leczenie Podtrzymująca Terapia znaczenie w Definicje leczenie T .

  • Dodano:
  • Autor: