Słownik Disulfiram. Leczenie aldehydowej, co w obecności alkoholu skutkuje nagromadzenie we krwi.
dulfiram co to jest

Czy przydatne?

Definicja Disulfiram

Co to znaczy DISULFIRAM: środek hamujący aktywność dehydrogenazy aldehydowej, co w obecności alkoholu skutkuje nagromadzenie we krwi aldehydu octowego, co natomiast prowadzi do mocnych reakcji awersyjnych obejmujących zawroty głowy, nudności, wymioty, pocenie się, pulsujący ból głowy, kołatanie serca. Disulfiram jest pierwszym z leków "uczulających" na alkohol i użytkowany był jako środek wspomagający utrzymywanie abstynencji. Jego wykorzystanie opiera się na zasadach warunkowania: niemiłe doznania mają być kojarzone z alkoholem, który zacznie wywoływać awersję. Powodzenie leczenia w ten sposób alkoholizmu nie jest wysokie. Na polskim rynku występuje pod nazwą Anticol, Esperal.Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 144). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Drink Standardowy:
Co to jest alkoholowego zawierająca w przybliżeniu tę samą liczba etanolu (w gramach), z wyjątkiem typu napoju. Za standardowy drink uważane jest 360 ml piwa, 120 ml wina albo 37 ml wódki. Każda z tych porcji disulfiram.
Definicja Dziecko Alkoholika (COA):
Co to jest najmniej jedno z rodziców jest albo było alkoholikiem. Początkowo koncentrowano się na wpływie alkoholizmu rodziców na dzieciństwo i moment dorastania dziecka. Od lat osiemdziesiątych istotne stało disulfiram.
Definicja Dekompensacja:
Co to jest terminologii funkcjonowania organicznego, termin "dekompensacja" znaczy załamanie się przejściowej ròwnowagi osiągniętej poprzez chorą część organizmu w drodze mechanizmòw adaptacji.w disulfiram.
Definicja Dysleksja:
Co to jest jednym z wielu różnych rodzajów trudności w uczeniu się. Jest specyficznym zaburzeniem o podłożu językowym, uwarunkowanym konstytucjonalnie. Charakteryzuje się trudnościami w dekodowaniu pojedynczych disulfiram.

Leczenie Disulfiram znaczenie w Definicje leczenie D .

  • Dodano:
  • Autor: