Słownik Disulfiram. Leczenie aldehydowej, co w obecności alkoholu skutkuje nagromadzenie we krwi.
dulfiram co to jest

Czy przydatne?

Definicja Disulfiram

Co to znaczy DISULFIRAM: środek hamujący aktywność dehydrogenazy aldehydowej, co w obecności alkoholu skutkuje nagromadzenie we krwi aldehydu octowego, co natomiast prowadzi do mocnych reakcji awersyjnych obejmujących zawroty głowy, nudności, wymioty, pocenie się, pulsujący ból głowy, kołatanie serca. Disulfiram jest pierwszym z leków "uczulających" na alkohol i użytkowany był jako środek wspomagający utrzymywanie abstynencji. Jego wykorzystanie opiera się na zasadach warunkowania: niemiłe doznania mają być kojarzone z alkoholem, który zacznie wywoływać awersję. Powodzenie leczenia w ten sposób alkoholizmu nie jest wysokie. Na polskim rynku występuje pod nazwą Anticol, Esperal.Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 144). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja DDA:
Co to jest Alkoholików (DDA) to dorosłe osoby, które wychowywały się w rodzinie alkoholowej. DDA doświadczają w dorosłym życiu trudności, których korzenie tkwią w doświadczeniach wyniesionych z rodz disulfiram.
Definicja Depresja:
Co to jest przeważnie cierpi na skutek obniżonego nastroju, straty zainteresowań i umiejętności do radowania się, wzmożonej męczliwości a co za tym idzie - minimalizuje się jego aktywność. Do regularnie disulfiram.
Definicja Dziecko Alkoholika (COA):
Co to jest najmniej jedno z rodziców jest albo było alkoholikiem. Początkowo koncentrowano się na wpływie alkoholizmu rodziców na dzieciństwo i moment dorastania dziecka. Od lat osiemdziesiątych istotne stało disulfiram.
Definicja Dysforia:
Co to jest przejawiające się wzmożoną drażliwością, gniewem, płaczliwością, zachowaniem agresywnym. Występuje między innymi w schizofreniii, depresji, czy po odstawieniu substancji psychoaktywnych. Termin disulfiram.

Leczenie Disulfiram znaczenie w Definicje leczenie D .

  • Dodano:
  • Autor: