Definicja Akumulator. Co znaczy jest fundamentalnym źródłem energii w samochodzie. Pozwala ono nie.
akumulator co to jest

Czy przydatne?

Definicja Akumulator

Co znaczy AKUMULATOR: To jest urządzenie, które jest fundamentalnym źródłem energii w samochodzie. Pozwala ono nie tylko na pobieranie energii elektrycznej, ale również na jej gromadzenie, więc można je nazwać odwracalnym źródłem prądowym. W skład typowego akumulatora wchodzi najczęściej kilka ogniw połączonych szeregowo, z których każde posiada napięcie znamionowe rzędu 2V. tak aby uzyskać 12V łączy się szeregowo sześć takich ogniw. Wnętrze akumulatora podzielone jest na cele, nazywane także komorami. Z dwóch skrajnie położonych ogniw wyprowadzane są końcówki dodatnie i ujemne. W dzisiejszych czasach używa się przeważnie akumulatorów ołowiowych, które zaopatrzone są w oczka, pozwalające odczytać stan naładowania. Czasami spotkać można również akumulatory żelazowo-niklowe (zasadowe). Dobry akumulator powinien charakteryzować się takimi cechami jak niewielki ciężar, długa żywotność i adekwatna do tego pojemnośc. Najważniejszą właściwością przy ocenie akumulatora jest również odpowiednia odporność na temp. otoczenia, a również mała szkodliwość dla środowiska.Producenci: Bosch, Varta, Centra.

Definicja Atrapa:
Co to jest wchodzący w skład nadwozia. Atrapa bywa regularnie ustalana kolokwialnie jako „grill”. Atrapy chłodnicy są przeważnie wykonane z plastiku albo lekkich stopów metali. Ich zadaniem jest ochrona akumulator.
Definicja AHC:
Co to jest Control, czynna klasyfikacja wysokości zawieszenia. Mechanizm ten pozwala na manualne dostosowanie wysokości zawieszenia w zależności od warunków. Dzięki tego mechanizmu kierowca może w bardzo akumulator.
Definicja ACC:
Co to jest Control, adaptacyjny mechanizm kontroli prędkości. Dzięki umieszczonego na przodzie radaru monitorującego wciąż dystans do poprzedzającego samochodu, dostosowuje szybkość prowadzonego pojazdu w celu akumulator.
Definicja AAS:
Co to jest Suspension, zawieszenie pneumatyczne. Polega na sprężynach powietrznych z adaptacyjnym tłumieniem drgań kół osi przedniej i tylnej. Elektronicznie kontrolowany mechanizm użytkowany jest w samochodach akumulator.

Czym jest Akumulator znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: