Definicja Amortyzator. Co znaczy przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii.
amortyzator co to jest

Czy przydatne?

Definicja Amortyzator

Co znaczy AMORTYZATOR: System odpowiedzialny za przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii, które występują w układzie mechanicznym. W samochodach amortyzator jest zwykle montowany między zawieszeniem koła a nadwoziem. Tłumi on ruchy zawieszenia, wynikające z pokonywania nierówności nawierzchni.W samochodach klasy wyższej stosuje się amortyzatory 'miękkie', które charakteryzują się delikatnym tłumieniem. Samochody sportowe zaopatrzone są w amortyzatory 'twarde', dzięki którym tłumienie jest spore. Czasami amortyzatory montowane są pomiędzy nadwoziem, a silnikiem, a czasami nawet w układzie kierowniczym.Producenci: Delphi, KYB, Monroe, Sachs.

Definicja ADCS:
Co to jest Active Damping Control Mechanizm, mechanizm aktywnej kontroli regulacji zawieszenia. Dostosowuje sztywność amortyzatorów do warunków jazdy amortyzator.
Definicja AFL:
Co to jest Lighting, dynamiczne doświetlanie zakrętów. Innowacyjny mechanizm dostosowujący oświetlenie w zależności od wykonywanego manewru na drodze. Dynamiczne światło 'zakrętowe' dostosowuje się amortyzator.
Definicja AFS:
Co to jest lighting mechanizm, urządzenie które sprawia iż lampa oświetla kierunek, gdzie zmierza auto, a nie miejsce, gdzie zwrócony jest jego przód. Lewy reflektor obraca się w lewo, a prawy w prawo, w pełni amortyzator.
Definicja ABC:
Co to jest mechanizm kontrolujący wzdłużne i poprzeczne przechyły nadwozia. Po ich wykryciu automatycznie dostosowuje twardość zawieszenia. Mechanizm kilkunastu czujników kontroluje wskaźniki samochodu, a w amortyzator.

Czym jest Amortyzator znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: