Definicja Asr. Co znaczy to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Asr

Co znaczy ASR: Acceleration Slip Regulation, to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na optymalizację przyczepności w trakcie przyśpieszania. Do swojego działania mechanizm ten wykorzystuje czujniki ABS, których zadaniem jest mierzenie i porównywanie prędkości kół. Jeśli sensory wykryją, iż jedno koło rozpoczyna obracać się z większą prędkością niż pozostałe (rozpoczyna się ślizgać), to wtedy mechanizm ASR uruchamia dwa metody sterowania. Jeśli ślizgają się oba koła napędzające, minimalizuje się moc produkowaną poprzez silnik kierując się na przepustnicę elektroniczną. Jeżeli jednak ślizga się tylko jedno koło, skutkuje blokowanie tego koła.mechanizm ASR zapobiega również tak zwany 'buksowaniu' kół, gdy jedno z nich znajduje się na śliskiej nawierzchni albo do ruszenia samochodu preznaczona została zbyt spora moc. Dlatego obniża on zużycie paliwa i eksploatowanie ogumienia.

Definicja Alternator:
Co to jest elektryczna synchroniczna prądu trójfazowego małej mocy, z wbudowanym układem prostowniczym. Alternator jest przeważnie stosowany do zasilania instalacji elektrycznej w samochodzie. Pośród asr.
Definicja ACS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm pokolizyjny. W razie wypadku automatycznie odblokowuje centralny zamek. Dodatkowo urządzenie włącza wewnętrzne oświetlenie w samochodzie, a w dalszym ciągu światła awaryjne, tak asr.
Definicja ACC:
Co to jest Control, adaptacyjny mechanizm kontroli prędkości. Dzięki umieszczonego na przodzie radaru monitorującego wciąż dystans do poprzedzającego samochodu, dostosowuje szybkość prowadzonego pojazdu w celu asr.
Definicja ABC:
Co to jest mechanizm kontrolujący wzdłużne i poprzeczne przechyły nadwozia. Po ich wykryciu automatycznie dostosowuje twardość zawieszenia. Mechanizm kilkunastu czujników kontroluje wskaźniki samochodu, a w asr.

Czym jest ASR znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: