Definicja Asr. Co znaczy to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Asr

Co znaczy ASR: Acceleration Slip Regulation, to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na optymalizację przyczepności w trakcie przyśpieszania. Do swojego działania mechanizm ten wykorzystuje czujniki ABS, których zadaniem jest mierzenie i porównywanie prędkości kół. Jeśli sensory wykryją, iż jedno koło rozpoczyna obracać się z większą prędkością niż pozostałe (rozpoczyna się ślizgać), to wtedy mechanizm ASR uruchamia dwa metody sterowania. Jeśli ślizgają się oba koła napędzające, minimalizuje się moc produkowaną poprzez silnik kierując się na przepustnicę elektroniczną. Jeżeli jednak ślizga się tylko jedno koło, skutkuje blokowanie tego koła.mechanizm ASR zapobiega również tak zwany 'buksowaniu' kół, gdy jedno z nich znajduje się na śliskiej nawierzchni albo do ruszenia samochodu preznaczona została zbyt spora moc. Dlatego obniża on zużycie paliwa i eksploatowanie ogumienia.

Definicja ADB:
Co to jest Differential Brake, automatyczny hamulec dyferencjału tylnej osi. Mechanizm ten rozpoznaje, dzięki szczególnym czujnikom, które koło traci przyczepność albo rozpoczyna się ślizgać, uruchamiając asr.
Definicja AWD:
Co to jest mechanizm napędu na wszystkie koła. Jest różna on od układu 4x4 tym, że może posiadać dynamiczny rozdział mocy napędu na poszczególną oś, pozwalając również na całkowite rozmieszczenie mocy na asr.
Definicja AFU:
Co to jest wspomagający nagłe hamowanie. Wykrywa gwałtowne pomniejszenie szybkości samochodu przez kontrolując cały czas jego szybkość i siłę z jaką kierowca naciska na pedał hamulca. Po wykryciu asr.
Definicja Amortyzator:
Co to jest odpowiedzialny za przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii, które występują w układzie mechanicznym. W samochodach amortyzator jest zwykle montowany między zawieszeniem koła asr.

Czym jest ASR znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: