Definicja Asr. Co znaczy to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Asr

Co znaczy ASR: Acceleration Slip Regulation, to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na optymalizację przyczepności w trakcie przyśpieszania. Do swojego działania mechanizm ten wykorzystuje czujniki ABS, których zadaniem jest mierzenie i porównywanie prędkości kół. Jeśli sensory wykryją, iż jedno koło rozpoczyna obracać się z większą prędkością niż pozostałe (rozpoczyna się ślizgać), to wtedy mechanizm ASR uruchamia dwa metody sterowania. Jeśli ślizgają się oba koła napędzające, minimalizuje się moc produkowaną poprzez silnik kierując się na przepustnicę elektroniczną. Jeżeli jednak ślizga się tylko jedno koło, skutkuje blokowanie tego koła.mechanizm ASR zapobiega również tak zwany 'buksowaniu' kół, gdy jedno z nich znajduje się na śliskiej nawierzchni albo do ruszenia samochodu preznaczona została zbyt spora moc. Dlatego obniża on zużycie paliwa i eksploatowanie ogumienia.

Definicja ACS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm pokolizyjny. W razie wypadku automatycznie odblokowuje centralny zamek. Dodatkowo urządzenie włącza wewnętrzne oświetlenie w samochodzie, a w dalszym ciągu światła awaryjne, tak asr.
Definicja AYC:
Co to jest Kontroluje bezpośrednio siłę obracającą, która działa na pojazd przez wytwarzanie różnic w sile napędowej i w siłach hamowania między prawym a lewym tylnym kołem. Układ taki działa na zasadzie asr.
Definicja Automat Rozrusznika:
Co to jest elektromagnesem. Automat rozrusznika jest elementem, który jest na stałe przymocowany do rozrusznika. Z automatu wyprowadzony jest kabel do stacyjki. W chwili kiedy przekręcamy kluczyk w stacyjce asr.
Definicja Amortyzator:
Co to jest odpowiedzialny za przechwytywanie, a w dalszym ciągu rozpraszanie nadmiarów energii, które występują w układzie mechanicznym. W samochodach amortyzator jest zwykle montowany między zawieszeniem koła asr.

Czym jest ASR znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: