Definicja Asr. Co znaczy to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Asr

Co znaczy ASR: Acceleration Slip Regulation, to jest jeden z mechanizmów kontroli trakcji w samochodach. Pozwala on na optymalizację przyczepności w trakcie przyśpieszania. Do swojego działania mechanizm ten wykorzystuje czujniki ABS, których zadaniem jest mierzenie i porównywanie prędkości kół. Jeśli sensory wykryją, iż jedno koło rozpoczyna obracać się z większą prędkością niż pozostałe (rozpoczyna się ślizgać), to wtedy mechanizm ASR uruchamia dwa metody sterowania. Jeśli ślizgają się oba koła napędzające, minimalizuje się moc produkowaną poprzez silnik kierując się na przepustnicę elektroniczną. Jeżeli jednak ślizga się tylko jedno koło, skutkuje blokowanie tego koła.mechanizm ASR zapobiega również tak zwany 'buksowaniu' kół, gdy jedno z nich znajduje się na śliskiej nawierzchni albo do ruszenia samochodu preznaczona została zbyt spora moc. Dlatego obniża on zużycie paliwa i eksploatowanie ogumienia.

Definicja ABC:
Co to jest mechanizm kontrolujący wzdłużne i poprzeczne przechyły nadwozia. Po ich wykryciu automatycznie dostosowuje twardość zawieszenia. Mechanizm kilkunastu czujników kontroluje wskaźniki samochodu, a w asr.
Definicja AAS:
Co to jest Suspension, zawieszenie pneumatyczne. Polega na sprężynach powietrznych z adaptacyjnym tłumieniem drgań kół osi przedniej i tylnej. Elektronicznie kontrolowany mechanizm użytkowany jest w samochodach asr.
Definicja Aerotwin:
Co to jest przygotowana poprzez firmę Bosch, polegająca na oczyszczaniu szyb poprzez wycieraczki, które nie posiadają sztywnych ramion dociskających. Płaska, sprężysta szyna wycieraczek zastapiła w nich asr.
Definicja AFU:
Co to jest wspomagający nagłe hamowanie. Wykrywa gwałtowne pomniejszenie szybkości samochodu przez kontrolując cały czas jego szybkość i siłę z jaką kierowca naciska na pedał hamulca. Po wykryciu asr.

Czym jest ASR znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: