Definicja Katalizator. Co znaczy odpowiedzialne za neutralizowanie spalin, które wydalane są.
katalizator co to jest

Czy przydatne?

Definicja Katalizator

Co znaczy KATALIZATOR: To jest urządzenie odpowiedzialne za neutralizowanie spalin, które wydalane są poprzez układ wydechowy. W jego obrębie związki trujące zawarte w spalinach ulegają dopalaniu albo innym reakcjom chemicznym tak, by w wyniku opuścić rurę wydechową jako związki obojętne Katalizator nie byłby niezbędny w samochodzie, gdyby silnik pozwalał na całkowite spalanie. Wtedy także z rury wydechowej wydobywała aby się woda i dwutlenek węgla, ale póki uzyskanie takiego stopnia spalania nie jest jeszcze możliwe. Katalizatory użytkowane aktualnie w samochodach rozróżnić można na utleniające, redukujące i utleniająco-redukujące. Pierwszy z nich zajmuje się przerabianiem trującego tlenku węgla i węglowodorów na parę i wodę. Pozostające tlenki azotu usuwane są poprzez katalizator redukujący. Aktualnie stosuje się również katalizatory wielofunkcyjne, które działają potrójnie usuwając wszystkie szkodliwe składniki spalin. Nowoczesne urządzenia umieją usunąć nawet do 90 proc. pierwiastków.

Definicja Kąt Zejścia:
Co to jest nachylenia zbocza, z którego pojazd może swobodnie zjechać po pokonaniu przeszkody, bez ocierania się albo zawadzania o podłoże najniższymi elementami nadwozia albo podwozia za kołami tylnymi katalizator.
Definicja Kąt Grzbietowy (Rampowy):
Co to jest który ustala pochylenie dowolnej przeszkody terenowej, na którą może wjechać pojazd bez zaczepienia o jej krawędź dolną częścią podwozia. Ta rozmiar ma spore znaczenie w parametrach samochodów katalizator.
Definicja Kolektor Wydechowy:
Co to jest Kolektor wydechowy jest obiekt odprowadzający spaliny z silnika do rury wydechowej. Producenci: Ajusa, Elring, Goetze katalizator.
Definicja Kombi:
Co to jest typ nadwozia charakteryzujący się wydłużoną tylną częścią poświęconą na bagażnik. W przeciwieństwie od typu hatchback, wysokość kabiny w aucie kombi nie minimalizuje się, gdy patrzymy w kierunku jej katalizator.

Czym jest Katalizator znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: