Definicja Tronic S. Co znaczy stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło.
tronic co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tronic S

Co znaczy S TRONIC: To jest zautomatyzowana 6-stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło. Zmiana przełożeń dzieje się automatycznie albo ręcznie. To jest odpowiednik skrzyni DSG w Audi. Dwusprzęgłowa skrzyniaSkrzynia S Tronic dostała siedem przełożeń. Sterowane są przy udziale dwóch wielotarczowych sprzęgieł. Większe sprzęgło K1 obsługuje nieparzyste przełożenia, mniejsze K2, które zamontowano wewnątrz K1, przekazuje okres obrotowy na biegi parzyste i wsteczny. Przełożenia umieszczono w jednym rzędzie na dwóch oddzielnych wałkach w kolejności 4, 6, 2, wsteczny, 1, 3, 7 i 5.Działanie dwusprzęgłowej skrzyni biegów bazuje na tym, iż równocześnie załączone są dwa biegi. Jeden przenosi siłę na koła, w trakcie gdy drugi jest opracowany. Zmiana biegów ogranicza się więc do rozłączenia jednego i załączenia drugiego sprzęgła. Cały mechanizm wg Audi zajmuje raptem kilka setnych sekundy, a przeniesienie momentu obrotowego nie jest przerwane. Przekładnia wymienia biegi gładko i prawie niepostrzeżenie.Skrzynia biegów sterowana jest tak zwany modułem mechatronicznym, który łączy przedmioty sterujące i hydrauliczne zawory, a w okolicy niego znajduje się pompa oleju. Dwusprzęgłowy mechanizm, moduł mechatroniczny i pompa olejowa korzystają z układu smarowania o pojemności 7 litrów cieczy eksploatacyjnej. Zębatki przełożeń i wał kardana kierujący do dyferencjału międzyosiowego i do przedniej osi smarowane są osobnym układem o pojemności 4,5 l oleju hypoidalnego do skrzyni biegów. W ten sposób uzyskano lepsze rozłożenie poszczególnych komponentów.

Definicja Silnik Krokowy:
Co to jest zwany także nastawnikiem biegu jałowego, służy do regulacji obrotów biegu jałowego i umiejscowiony jest przeważnie w pobliżu przepustnicy. To jest mały i bardzo dokładny silnik elektryczny s tronic.
Definicja Skrzynia Rozdzielcza:
Co to jest rozdzielcza to przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż jedną oś, w tym oczywiście w samochodach terenowych. Skrzynia rozdzielcza służy do rozdziału momentu obrotowego na poszczególne s tronic.
Definicja SUV:
Co to jest Vehicle, pojazd sportowo - użytkowy. Pod tym hasłem kryje się auto, który jest łączy w sobie cechy samochodu osobowego i terenowego, przy zachowaniu odpowiedniego luksusu wyposazenia. Terenowe s tronic.
Definicja Sprzęgło Visco:
Co to jest używane jest między innymi przy wentylatorach, łącząc i przenosząc okres obrotowy z wału napędowego na wieniec wentylatora i regulując tym samym szybkość obrotów wentylatora w zależności od temp s tronic.

Czym jest S Tronic znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: