Do czego Tronic S. Co znaczy stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło.
tronic co to jest

Czy przydatne?

Tronic S w samochodzie

Co znaczy S TRONIC: To jest zautomatyzowana 6-stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło. Zmiana przełożeń dzieje się automatycznie albo ręcznie. To jest odpowiednik skrzyni DSG w Audi. Dwusprzęgłowa skrzyniaSkrzynia S Tronic dostała siedem przełożeń. Sterowane są przy udziale dwóch wielotarczowych sprzęgieł. Większe sprzęgło K1 obsługuje nieparzyste przełożenia, mniejsze K2, które zamontowano wewnątrz K1, przekazuje okres obrotowy na biegi parzyste i wsteczny. Przełożenia umieszczono w jednym rzędzie na dwóch oddzielnych wałkach w kolejności 4, 6, 2, wsteczny, 1, 3, 7 i 5.Działanie dwusprzęgłowej skrzyni biegów bazuje na tym, iż równocześnie załączone są dwa biegi. Jeden przenosi siłę na koła, w trakcie gdy drugi jest opracowany. Zmiana biegów ogranicza się więc do rozłączenia jednego i załączenia drugiego sprzęgła. Cały mechanizm wg Audi zajmuje raptem kilka setnych sekundy, a przeniesienie momentu obrotowego nie jest przerwane. Przekładnia wymienia biegi gładko i prawie niepostrzeżenie.Skrzynia biegów sterowana jest tak zwany modułem mechatronicznym, który łączy przedmioty sterujące i hydrauliczne zawory, a w okolicy niego znajduje się pompa oleju. Dwusprzęgłowy mechanizm, moduł mechatroniczny i pompa olejowa korzystają z układu smarowania o pojemności 7 litrów cieczy eksploatacyjnej. Zębatki przełożeń i wał kardana kierujący do dyferencjału międzyosiowego i do przedniej osi smarowane są osobnym układem o pojemności 4,5 l oleju hypoidalnego do skrzyni biegów. W ten sposób uzyskano lepsze rozłożenie poszczególnych komponentów.

Co znaczy Świeca Żarowa:
Porównanie do uruchomienia silnika, a użytkowane są w jednostkach wysokoprężnych, w odróżnieniu do silników benzynowych i użytkowanych w nich świec zapłonowych. Świece żarowe działają podobnie jak grzałka s tronic co znaczy.
Krzyżówka Słupki:
Dlaczego konstrukcyjny nadwozia samochodu, które mają zwiększyć sztywność nadwozia i wykorzystywane także do mocowania do nich drzwi i szyb. Słupki w samochodach określane są kolejnymi literami alfabetu (A, B s tronic krzyżówka.
Co to jest Światła Tylne:
Jak lepiej za zadanie wywołać, aby poruszający się auto był widoczny poprzez innych uczestników ruchu drogowego. Pośród świateł, jakie znajdują się w tylnej części auta obowiązkowo powinny się znajdować s tronic co to jest.
Słownik Sprężyna:
Kiedy resorujący zawieszenia w samochodach, wykonany przeważnie ze stali. W zależności od konstrukcji mogą występować różne typy sprężyn, jednak w razie pojazdów mechanicznych z reguły mamy do czynienia ze s tronic słownik.

Do czego służy S Tronic w samochodzie Jak działa S .

  • Dodano:
  • Autor: