Definicja Rozrusznika Bendiks. Co znaczy używanego w silnikach spalinowych. Zadaniem bendiksu jest.
bendiks rozrusznika co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozrusznika Bendiks

Co znaczy BENDIKS ROZRUSZNIKA: To jest część rozrusznika używanego w silnikach spalinowych. Zadaniem bendiksu jest połączenie rozrusznika z silnikiem przez zębate koło zamachowe. Dzięki bendiksowi rozrusznik może obracać wałem korbowym silnika. Kiedy jednostka rozpocznie już samodzielną pracę, zadaniem bendiksu jest uniemożliwienie przeniesienia napędu z silnika na rozrusznik. Gdyby bendiks na to pozwolił, rozrusznik uległby uszkodzeniu. W skład bendiksu wchodzi sprzęgło jednokierunkowe z zębnikiem i sprężyna. Bendiks to forma kolokwialna "zespołu wysprzęglającego". Producenci: Bosch, Magneti Marelli, Lauber.

Definicja BLIS:
Co to jest Information Mechanizm, mechanizm kontroli 'martwego pola'. Informuje on kierowcę o pojawieniu się innego pojazdu w tak zwany martwej strefie. Odbywa się tak dzięki umieszczonym w obu bocznych bendiks rozrusznika.
Definicja Blue & Me:
Co to jest będący owocem współpracy Fiat Auto i Microsoftu. Jest on montowany w najnowszej generacji samochodów włoskiego producenta. Za jego pomocą można bez odrywania rąk wydawać polecenia głosem, dzwonić bendiks rozrusznika.
Definicja Bębny Hamulcowe:
Co to jest jest elementem układu hamulcowego. Posiada on wewnętrzną powierzchnię roboczą (cierną), na którą w okresie hamowania oddziaływują szczególne szczęki. Bębny hamulcowe są montowane na tylnej osi bendiks rozrusznika.
Definicja Belka Skrętna:
Co to jest zawieszenia pół-niezależnego, które oparte jest na wahaczach wleczonych. Są one połączone poprzecznie z belką skrętną, od której pochodzi nazwa tego typu konstrukcji. Belka skrętna jest elementem bendiks rozrusznika.

Czym jest Bendiks rozrusznika znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: