Definicja Rozrusznika Bendiks. Co znaczy używanego w silnikach spalinowych. Zadaniem bendiksu jest.
bendiks rozrusznika co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozrusznika Bendiks

Co znaczy BENDIKS ROZRUSZNIKA: To jest część rozrusznika używanego w silnikach spalinowych. Zadaniem bendiksu jest połączenie rozrusznika z silnikiem przez zębate koło zamachowe. Dzięki bendiksowi rozrusznik może obracać wałem korbowym silnika. Kiedy jednostka rozpocznie już samodzielną pracę, zadaniem bendiksu jest uniemożliwienie przeniesienia napędu z silnika na rozrusznik. Gdyby bendiks na to pozwolił, rozrusznik uległby uszkodzeniu. W skład bendiksu wchodzi sprzęgło jednokierunkowe z zębnikiem i sprężyna. Bendiks to forma kolokwialna "zespołu wysprzęglającego". Producenci: Bosch, Magneti Marelli, Lauber.

Definicja Benzyna:
Co to jest głównych rodzajów paliwa używanego do zasilania silników spalinowych. Benzyna jest mieszaniną ciekłych węglowodorów parafinowych, naftenowych, aromatycznych i nienasyconych. To jest ciecz bezbarwna bendiks rozrusznika.
Definicja Bieg Jałowy:
Co to jest silnika, w trakcie którego produkowana moc jest stosowana jedynie do napędu osprzętu. W trakcie pracy na biegu jałowym silnik pracuje na najniższej prędkości obrotowej. To jest minimum wymagane do bendiks rozrusznika.
Definicja Belka Dolna Pasa Przedniego:
Co to jest stali borowej o bardzo wysokiej wartości naprężenia granicznego, równej 900 niutonów na milimetr kwadratowy. Belka dolna pasa przedniego potrafi rozpraszać siły udarowe w okresie zderzenia z innym bendiks rozrusznika.
Definicja Belki Zawieszenia Tylnego:
Co to jest zawieszenia pół-niezależnego. Belki zawieszenia tylnego stosowane są w konstrukcji, która nazywa się belka skrętna. Z tym elementem połączone są wahacze wleczone. Belka skrętna, jak wskazuje sama bendiks rozrusznika.

Czym jest Bendiks rozrusznika znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: